« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk futbolu imajını kaybetti

A Milli futbol takımı teknik direktörü Guus Hiddink ve futbolcu Servet Çetin, Almanya maçı öncesinde basın toplantısı düzenlediler.

Hakan TARHAN, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Swiss Otel'de gerçekleşen toplantıda Hiddink, "Finallere kalırsak başarılıyız diyebileceğim" şeklinde konuştu.

Hollandalı çalıştırıcı; "Artık 2 maç kaldı o son adımları atmayı planlıyoruz. Play-Off' lara kalıp 2 maç daha oynamak istiyoruz. Adımızı finallere yazdırmak için son 4 maç var ve klasman yükseleceğimize inanıyorum, bizde bu potansiyel var. Kasım'da herşeyin güzel olacağına inanıyorum" dedi.

"KARŞIMIZDA 10'DA 10 YAPMAK İSTEYEN BİR RAKİP VAR"

Hiddink, Almanya milli takımını ise şöyle değerlendirdi: "Almanya grupta favori, hatta grubun ötesinde bir favori, şampiyonluğa aday gösterdiğim bir ekip. Onlara oynayacak alan bırakmamalıyız, hızlı koşan, çabuk çıkabilen bir ekip bunu engellemeliyiz, alanları daraltmalıyız...Karşımızda 10'da 10 yapmak isteyen bir rakip var bunu da unutmamalıyız..."

Guus Hiddink, "Beraberlik yeter mi ?" sorusuna ise "Ben her maçımı galip gelmek için oynamak isterim, bunu başarırsak bizim için muhteşem olur. Herşey çözülmüş olur. Maçın gidişatına bakmak lazım. Üstün oynayıp berabere kalırsak bundan mutluluk duymam, ama tersi olursa memnun olurum" cevabını verdi.

ŞİKE OPERASYONU KONUSUNDAKİ SÖZLERİ

"Herşeden önce Türk futbolunun imajı da bayağı bir etkilendi ancak milli takım bazında baktığınız zaman, milli takımın bir örnek olması gerekir. Kazakistan ve Avusturya maçında şu dezavantajı yaşadık. Futbolcular malum konular nedeniyle maçları oynayamadıkları için dinç ve diri olmaları yönünde dezavantajlar yaşadık. Ancak iyi sonuçlar aldık. Onlar burada güleryüzle toplandıkları için sevinçliyim. Hep iyi çalışıyorlar, istekli çalışıyorlar...

GÖKHAN TÖRE İÇİN DÜŞÜNDÜKLERİ

"Gökhan Töre'nin kadroda olup olmayacağı ile ilgili soruya ise Hiddink, "Milli takımda başarılı olup sıçrama yapmak bir futbolcunun hedefi olabilir. Ancak kulüp bazında da izleme yapmak zorundayız. Gökhan'ı Chelsea'den tanıyorum. Kendisi kaliteli ve karakterli bir çocuk. Hamburg sıkıntılı günler yaşıyor Almanya liginde, bu Gökhan için iyi bir fırsat olabilir. Yarın sahada oynayıp oynamayacağını ise orada olan herkes görebilecek" cevabını verdi"

SERVET: "DAHA İYİ BİR TÜRK MİLLİ TAKIMI GÖRECEKSİNİZ"

Milli futbolcu Servet Çetin ise Almanya deplasmanındaki maçtan çok daha iyi bir milli takım sözü verdi.

Servet, "Çok önemli ve zor bir maç oynayacağız. Almanya'da oynadığımız karşılaşma gibi bir maç beklemeyin, daha iyi bir Türk takımı göreceksiniz. Oradaki maçtan dersler çıkarttık. Burada daha iyi oynayacağız. Türk milli takımı zor maçların takımıdır bunu bir kez daha göstereceğiz..." şeklinde konuşurken, bir soru üzerine Mesut ile gurur duyduklarını da ifade etti.

Milli savunma oyuncusu Mesut hakkında ; "Çok takdir ediyor ve beğeniyorum. Milli takım konusunda tercih kendisinin, buna saygı duymak zorundayız. O da bizim gibi bir sporcu ve başarılarının devamını diliyorum" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz