Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk futbolu Avrupa'ya taşınıyor

Spor Toto Süper Lig'de mücadele edecek takımların, yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde kamp programları belli olurken, takımlar tercihlerini yurt dışından yana kullandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kamp programlarına kendi tesislerinde başlayan Süper Lig takımları, ikinci kamp dönemlerini ise Avusturya, Hollanda, Almanya ve Azerbaycan'da yapmayı tercih etti.

Takımların gözdesi Avusturya

Yurt dışı kamp programlarında en çok tercih edilen ülke Avusturya oldu.

Ligde yer alan takımların birçoğu, yurt dışı kamp yeri olarak Avusturya'yı belirlerken, Hollanda, Almanya ve Azerbaycan ise kamp yeri olarak tercih edilen diğer ülkeler arasında yer aldı.

Yeni sezon hazırlıklarına Pazartesi günü İstanbul'da başlayan ve bugüne kadar tesislerinde çalışan Beşiktaş, yurt dışı kampı için yarın Avusturya'nın Klagenfurt şehrinin Bad Kleinkircheim kasabasına hareket edecek. 18 Temmuz'da Avusturya'nın Seefeld kentine geçecek olan siyah-beyazlılar, hazırlıklarının yurt dışı ayağını 25 Temmuz'da tamamlayıp İstanbul'a dönecek.

Bugün tesislerinde toplanacak Galatasaray ise 6-15 Temmuz tarihleri arasında Avusturya'da kamp yapacak.

Can Bartu Tesisleri'nde dün ilk çalışmasını yapan Fenerbahçe, yarına kadar İstanbul'da testler ve çalışmalar yapacak. Sarı-lacivertliler, 5-13 Temmuz tarihleri
arasında Topuk Yaylası'nda yapacağı kampın ardından 15 Temmuz'dan sonra Almanya veya Avusturya'da 4 takımla hazırlık maçı yapmayı planlıyor.

Trabzonspor'un kamp için seçtiği ülke Hollanda oldu. Bordo-mavililer, Hollanda'da iki aşamalı olarak gerçekleştireceği kampın tarihleri ise 8-22 Temmuz olarak belirlendi.

Ligin yeni takımlarından Elazığspor, Kocaeli Kartepe'de 2-12 Temmuz tarihleri arasında yapacağı kampın ardından, Azerbaycan'a gidecek. Azerbaycan Gebele bölgesinde 15 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında yapılacak 2. etap kampın ardından yurda dönecek Elazığspor, 6 Ağustos'ta yeniden toplanarak Elazığ'da çalışmalarını sürdürecek.

Spor Toto Süper Lig'in bir diğer yeni temsilcisi Kasımpaşa ise Salı günü Bolu'da başladığı yeni sezon hazırlıklarını 9 Temmuz Pazartesi günü itibariyle Hollanda'ya taşırken, Akhisar Belediyespor da yine Salı günü tesislerinde start verdiği hazırlıklarına 16 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Akhisar Belediyespor'un yurt dışı kampı henüz kesinlik kazanmazken, Slovenya veya Avusturya öne çıkan ülkeler oldu.

Spor Toto Süper Lig'de mücadele edecek diğer takımların kamp programları ise şöyle:

Kayserispor: 28 Haziran'da Kayseri'de kulüp tesislerinde yeni sezon çalışmalarına başlayacak sarı-kırmızılı takım, 21 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında Avusturya'da kamp yapacak. Kayserispor, Avusturya dönüşünde hazırlıklarını yeniden Kayseri'de sürdürecek.

Sivasspor: Bolu ve Avusturya'da yapacağı kamplarla yeni sezona hazırlanacak olan Sivasspor, Bolu Gerede'de 1-14 Temmuz tarihleri arasında kamp yapacak ve ardından Avusturya'ya gidecek. Avusturya'da Bad Haring bölgesinde 17-31 Temmuz tarihleri arasında bir kamp daha gerçekleştirecek Sivasspor, kamp döneminde 5-6 hazırlık maçı yapmayı planlıyor.

Medical Park Antalyaspor: Medical Park Antalyaspor, 2012-2013 sezonu hazırlıkları için dün Hasan Subaşı Tesisleri'nde toplandı ve 7 Temmuz tarihine kadar tesislerinde çalışacak. Antalya temsilcisi, 2. dönem kampını 13-25 Temmuz tarihleri arasında Isparta'da, 3. dönem kampını ise 29 Temmuz-7 Ağustos tarihlerinde Slovenya'da yapmayı planlıyor.

Eskişehirspor: Hollanda'nın başkenti Amsterdam'a giden Eskişehirspor, 16 Mayıs'a kadar bu ülkede kamp çalışmalarını sürdürüp, iki de hazırlık maçı yapacak.
Gaziantepspor: Gaziantepspor'da Pazartesi günü başlayan yeni sezon kamp çalışmaları, 22 Temmuz'a kadar Celal Doğan Tesisleri'nde devam edecek. Kırmızı-siyahlı takım, 23 Temmuz Pazartesi günü Avusturya'ya hareket edecek ve 7 Ağustos tarihine kadar Seefeld kasabasında hazırlıklarını sürdürecek.

Gençlerbirliği: Sezon hazırlıklarına bugün başlayan Gençlerbirliği, sezon öncesi çalışmalarına 21 Temmuz'da Belçika'nın Genk kentinde devam edecek. Yurt dışı kamp programını 5 Ağustos'ta tamamlayacak başkent temsilcisi, bu sürede 4 hazırlık maçı yapacak.

Orduspor: Hazırlıklarına Pazartesi günü başlayan Orduspor, 6-20 Temmuz tarihleri arasında Avusturya'nın Vendel kentinde kamp yapacak.
Bursaspor: Tesislerinde toplanarak 25 Haziran'da start verdiği yeni sezon hazırlıklarını 6 Temmuz itibariyle Avusturya'nın Bad Tatzmannsdorf bölgesine taşıyacak Bursaspor, Avusturya kampını 16 Temmuz tarihine kadar sürdürecek.

Kardemir Karabükspor: Kardemir Karabükspor, Cuma günü başlayacak ve 19 Temmuz tarihine kadar devam edecek Bolu kampının sonrasında ikinci etap kamp çalışmaları için 24 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında Almanya'da olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor: 16 Temmuz Pazartesi gününe kadar İstanbul'da çalıştıktan sonra ikinci etap kamp çalışmaları için Hollanda'ya gidecek lacivert-beyazlılar, Honderlo kasabasında çalışmalarını sürdürecek ve 1 Ağustos Çarşamba günü İstanbul'a dönecek. İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Hollanda'da 5 hazırlık maçı yapacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler