Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk futbolcusu kibirli

Kalli, Türkiye’de futbolcuların normalden fazla ilgi gördüğünü belirtirken, yeni transfer Lincoln’ün kendileri için bir risk olduğunu savundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Teknik Direktörü Karl Heniz Feldkamp, Türk futbolcusunun taraftarların arasına gidip imza dağıtmak gibi bir ihtiyacı olmadığını belirterek, "Türk futbolcusu davranışlarında hala kibirli" ifadesini kullandı.

Almanya’nın Kölner Express gazetesine konuşan Kalli, Schalke 04 Kulübü’nden aldıkları Lincoln’ün bir risk olduğunu vurgulayarak, "Lincoln genç bir futbolcu. Birisi bana gençlerle iki yıl çalıştıktan sonra her zaman sorunlar çıkacağını söylemişti. Ben de o kişiye ’Bu riske giriyorum’ diye cevap vermiştim. Bunu genç olarak kastettiğim Lincoln’e de söyledim. Bakalım hangimiz daha önce pes edecek! Ama önce şu iki yılın keyfini çıkaralım" diye konuştu.

Lincoln, Sforza gibi

Alman teknik adam, Lincoln’ün üzerinde çok büyük bir baskı da olduğunun altını çizerek, "Ama o bu baskıyla başa çıkabiliyor. Kendisi diğer arkadaşlarının yanına giderek diyalog kurmak istiyor. Lincoln bana Ciriaco Sforza’yı hatırlatıyor. Sforza, 1997 yılında İtalyan İnter’den Alman İkinci Lig takımı Kaiserslauten’e transfer oldu. Kendini ispat edecek bir şeyleri vardı. Bence işler düzelecek" dedi.

Kalli, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın’ın Şampiyonlar Ligi kupasını istediği yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Bunu sürekli okuyorum. Bu düşüce bana ve takımıma doğal olarak bir baskı veriyor. Ancak bu sadece bir kaç yüz taraftarı heyecana getiriyor" ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz