Türk filmler çıtayı yükseltti

Kazım DOĞAN / FRANKFURT
05.10.2015 - 16:48 | Son Güncelleme:

15. Frankfurt Türk Film Festivali Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann ve Başkonsolos M. Mustafa Çelik’in katılımıyla açıldı

Frankfurt Türk Film Festivali ‚Kocan Kadar Konuş‘ filmiyle başladı. Frankfurt Metropolis Cinestar sinemasında gerçekleşen açılışa Frankfurt Başkonosolu M. Mustafa Çelik, Konsolos Özkan Durmaz, Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann, sanatçı Serap Aksoy, gazeteci Ali Eyüboğlu, sunucu Korhan Abay ile ‚Kocan Kadar Konuş‘ filminin yönetmeni Kıvanç Baruönü’nün de aralarında bulunduğu konuklar katıldı.

Türk filmler çıtayı yükseltti

Festivale katılmaları beklenen filmin başrol oyuncuları Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın ise rahatsızlıkları nedeniyle gelemedikleri belirtildi.

Türk filmler çıtayı yükseltti

Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı, 15.ncisi düzenlenen etkinlikle kültürlerarası diyaloga katkıda bulunmak istediklerini söyledi. Festival filmlerine büyük ilgi beklediğini kaydeden Sıtkı, „Türk filmlerinin çıtayı daha da yükselttiğine tanık olacaksınız“ dedi.

Türk filmler çıtayı yükseltti

FRANKFURT'A ÖNEMLİ KATKI

Üç hafta önce göreve başladığını kaydeden Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik de, festivalin Frankfurt’un kültürel hayatına önemli bir katkı olduğunu belirterek, „Frankfurt da bunun değerini çok iyi anlıyor ve festivali destekliyor. Selefim Ufuk Ekici çok iyi ilişkiler kurduğunu biliyorum. Sizlerle çok güzel iletişime ve işbirliğine açığız“ diye konuştu.

Türk filmler çıtayı yükseltti

Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann ise festivalin çok kültürlülüğüne hizmet ettiğini belirterek, „Festival 40 bin yaşadığı kentimiz ile Türkiye arasındakı ilişkileri pekiştiriyor. Kentimizde 800 Türk asıllı girişimcinin şirketi var. Türkiye’den şirketler yatırım yapmaya başladılar. Kentimizde 170 farklı ulustan insan barış ve huzur içinde yaşıyor. Kentimiz Almanya’nın en güneylisi. Hüseyin Sıtkı ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Çok yararlı işler yapıyorlar“ diye konuştu.

‚Kocan Kadar Konuş‘ filminden sonra izleyicilerin sorularını yanıtlayan rejisör Kıvanç Baruönü, filmin devamının geleceğini duyurdu.

Festival başladı!EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı