Türk erkeklerine öneriler

Sosyal Dinamikler Grubu, kadın tavlama sanatının anlatılacağı seminerler düzenleyecek.

Hürriyet Haber
16.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme :

Sosyal Dinamikler Grubu, kadın tavlama sanatının inceliklerinin anlatılacağı seminerler düzenleyecek. Kadın tavlama sanatının çağdaş ustası, "Mystery" (gizem) kod adlı bir Kanadalı... Sosyal Dinamikler grubu, semineriyle dünyayı peşinden sürükleyen bu gizemli adamın önerilerini Türk erkekleriyle paylaşmaya hazırlanıyor. Tempo dergisi, Mystery’nin sırlarını öğrenmek için Sosyal Dinamikler eğitmeni Gökhan Polat ile gece turuna çıktı.

Kadın tavlama sanatının çağdaş ustası, "Mystery" (gizem) kod adlı bir Kanadalı... Sosyal Dinamikler grubu, semineriyle dünyayı peşinden sürükleyen bu gizemli adamın önerilerini Türk erkekleriyle paylaşmaya hazırlanıyor. Tempo dergisi, Mystery’nin sırlarını öğrenmek için Sosyal Dinamikler eğitmeni Gökhan Polat ile gece turuna çıktı.

Gökhan Polat, hayattaki tek eğlencesi kız tavlamak olan biri değil. Benimle buluştuğunda da amacı, beraber girdiğimiz kulüpten başka bir kızla çıkmak değildi. Sadece olayın nasıl geliştiği hakkında fikir edinmem için birkaç kızın telefon numarasını alacaktı.

Açık söylemek gerekirse, onu gördüğümde, bir kızın ona telefon numarasını vermesi için bir neden bulamadım... Barda dikilmiş, arada sırada sohbet eden, ama daha çok "Kimler bize bakıyor acaba?" diye etrafa bakınan kızları kestirdim gözüme. "İşte bunlar" dedim Gökhan’a ve ben ikinci cümlemi söyleyemeden yanlarına gitti. Bu "üç saniye kuralı". Beğendiğiniz bir kız, sizi fark etmeden, yani sizi potansiyel bir avcı gibi algılamadan ve içinizdeki yaklaşma korkusu ortaya çıkmadan önce hedefin yanına gitmek gerekiyor.

Sanki sadece oradan geçiyormuş ve aklına o anda bir şey gelmiş gibi konuşmaya başladı. İçki almak için yanlarına gittim. "Çok az vaktim var, hemen arkadaşımın yanına gitmem lazım, ama üçüncü bir kişinin fikrine ihtiyacımız var" diyordu kızlara. "Deminden beri tartışıyoruz; sence erkekler mi daha çok yalan söyler, yoksa kadınlar mı?" Sonra gülümsedi. Kız bir saniye düşündükten sonra, "Kadınlar" dedi. Bunun üzerine Gökhan, "Yani şimdi sen pis bir yalancı oluyorsun öyle mi?" diye sordu.

Kız önce kalakaldı, sonra kıkırdamaya başladı. Gökhan devam etti: "Dışarıdan çok soğuk görünüyorsun, ama eminim aslında sadece çekingen birisindir." Kız "evet" anlamına gelecek şekilde gak guk etmeye başladı. Gökhan onun çok düşünmesine fırsat vermeden, kıza ormanda yaşayan vahşi bir hayvanı düşünmesini söyledi. Sonra da "Aslan mı?" diye sordu. Kız şaşırmış bir şekilde, "Evet" dedi. "Ama bunu nasıl yaptın? Aa! Çok enteresan" falan derken Gökhan, "Kusura bakma, gitmem lazım, gördüğün gibi arkadaşım içkilerimizi almış bile, belki sonra yine karşılaşırız" deyip, bıraktı kızcağızı öylece.

O gece yaşları 25 ve 38 arasında değişen üç kadının telefon numaralarını alıp, çıkışta çöpe attı Gökhan. Kadınların hiçbirine asılmadan yaptı bunu. Hatta ikisine o kadar soğuk davrandı ki, bir süre sonra kadınlar Gökhan’ın dikkatini çekmek için birtakım numaralar çevirdiler. Gökhan o gece tam olarak nasıl davrandı biliyor musunuz? Küstah, nazlı, soğuk. Olay, ne pahasına olursa olsun çantada keklik olmamakla ilgili. İnsan, bir türlü sahip olamadığını arzular. Kural budur.

Bir bilim dalı: Tavlamak

Gökhan Polat, Mystery ile internette tanışmış. Bu punk görünümlü, siyah ojeli adamın sizin alakanıza ne kadar değecek biri olduğundan şüphe edebilirsiniz. Ama ortada bir gerçek var: Bizim burada ancak yüzeysel olarak verebildiğimiz, kulağa hiç de devlet sırrıymış gibi gelmeyen bu metot, kitlelerin hayatla ilişkilerini değiştirmeye vakıf olmuş.

"Çekicilikten çok, ama çok uzağım. Burnum, yüzüme göre büyük ve kanca gibi olmasa da ortasında bir tümsek var. Kel değilsem de saçlarımın sadece azaldığını söylemekle yetinmem yakışık almaz... Alnımın iki tarafında iki çukur var. Sıska ve solgun vücuduma baktığım zaman, bırakın sarılmayı, bir kadının benim yanımda uyumayı dahi neden isteyebileceğini anlayamıyorum. Anlayacağınız, kızlarla tanışmak benim için çaba isteyen bir iş. Bir kadını sadece sarhoş olduğu için eve götürecek bir tip değilim. Onlara şöhretimden bir parça veya malikane gibi evimi de vaat edemem. Tek sahip olduğum aklım ve onu da kimse göremiyor."

Bu sözler New York Times ve Rolling Stone yazarı Neil Strauss’a ait. Strauss’un kişiliğinin tamamen değişmesine neden olan, onu özgüven, karizma ve kadınlar arasında popülerlik ile tanıştıran Mystery metodu olmuş. Strauss, yaşadıklarını "The Game" adlı best seller kitabında anlatıyor.

Tüm dünyada aralarında Strauss’un da bulunduğu pek çok kişiyi etkileyen Mystery metodunun sahibi 36 yaşındaki Erik von Markovik. "Mystery" kod adlı Markovik, dünyanın en çok tanınan kadın tavlama sanatçısı. Mystery, kadın ve erkek arasındaki ilişkiyi, erkeklerin bir kadın için birbirlerini öldürdükleri -gerçi bu hálá var- dönemlerden 2000’lere kadar inceleyip, olayı burada anlatamayacağımız kadar ayrıntılı birtakım formüllere dökmüş.

Copperfield hayranı

Mystery’nin, ergenlik çağına dair hatırladıklarına eşlik eden yegáne his, yalnızlık ve tecrit edilmişlik duygusu. Bu cılız ve iki metrelik ergenin hayatını değiştiren adam ise David Copperfield. Copperfield’ın tüm televizyon şovlarını kasete çekip, illüzyonların ardındaki sırrı çözene kadar izlemiş. Kız kardeşinin ona neden bu gösterileri herkes gibi eğlenerek izleyemediğini sorduğunu hatırlıyor: "Ben bilmek isterdim, ne yaptığını bilmeye ihtiyacım vardı" diyor.

Liseden sonra, Toronto’nun dışındaki kulüplerde Mystery adını kullanarak sihirbazlık yapmış. Mystery, Erik denen bu sıska ergenin olamadığı her şeye, onun bir nevi alter egosuna dönüşmüş. Cesur, dışa dönük, ilgi odağı...

Mystery güzel kadınların davranış biçimlerini gözlemleyerek aralamış esrar perdesini. "Bir kadının ilgisini çekebilmek için ilgi çekici olmanız gerekiyor. Güzel bir kadına, ’Gözlerimi senden alamıyorum’ denmez. Kadıncağız bıkmıştır zaten iltifatlardan ve çok gelişmiş birtakım savunma mekanizmaları vardır. Bir kadının ilgisini ancak ona ilgi göstermeyerek çekebilirsiniz. Hatta kararında bir aşağılamayla, özgüvenini yitirmesine sebep olacak, ama onurunu kırmayacak sözlerle... Görmezden geldiğiniz her güzel kadın, bir süre sonra ilginizi çekmek için türlü numaralar yapar. Benim sırrım, bir kadını tavlamakla ilgili değil, onu beni tavlamak isteyeceği bir noktaya getirmekle, oyun oynamakla ilgili" diyor. "Ve her oyun gibi bunda da yenilmek vardır. Önemli olan bir sonraki sefer daha iyi yenilebilmek. Herhangi bir meseleyi ciddiye almak, o işin gözünüzde gereksiz derecede büyümesine yol açar. Mesele gözünüzde büyürse, başarısız olursunuz. Bu bir oyun. Ve adamınız ölürse, tek yapacağınız ’tekrar başlat’a basmaktır" diye ekliyor Mystery.  n Seda ARICIOĞLU

GİZEMLİ OLMANIN 10 FORMÜLÜ

1- Güzel ve nazlı bir kadın gibi davranın.

2- Hedefinizi belirler belirlemez üç saniye içinde kıza önden veya arkadan değil, yandan yaklaşın. Yüzünüz asık veya gergin olmasın.

3- Göz temasınızı koruyarak; net, derin ve güçlü bir sesle, "Bakar mısın? Bir konuda bir kadının fikrine ihtiyacım var" gibi nötr bir şey söyleyin.

4- Ona sataşmalı ve hatta onu iğnelemelisiniz. "Çok güzelsin, keşke boyun biraz daha uzun olsaydı" gibi cümleler etkili olur.

5- Bunları söylerken gülümseyin.

6- İçki ısmarlamanızı isterse, "Ben kızlara içki ısmarlamıyorum. Ama sen bana bir cin tonik alabilirsin" deyin.

7- Bir kadının sizinle ilgilendiğinden emin olmadan ona asla iltifat etmeyin.

8- Telefonda konuşurken, kapayan mutlaka siz olun.

9- Cinsel başarılarınızı bir kadına anlatmayın.

10- Kadınlar tutkulu ve hırslı erkekleri sever. Herhangi bir konuda tutkulu olmanız çok önemli, bunun ne olduğu fark etmez.

MYSTERY METODUNU UYGULAYANLAR

Ömer Yakalı (28-Programcı): Zevkli bir oyun

Mystery ile Neil Strauss’un "Oyun" adlı kitabı sayesinde tanıştım. Seminerin bana kattığı en önemli şey, etkileşimi başlatıp, ilerletirken kullanılan standart bir model sunmasıydı.

Ahmet Özdemir (35-Ekonomist): Karizmatik erkek

Mystery metodunun tek numarası, kadınları tavlamak değil. Silik, kendine güveni olmayan bir insanın kendisini yeniden yaratmasıyla ilgili bir mesele. Bunun doğal sonucu olarak, istediğim kadını elde edebilme kudretine kavuştum.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün