Gündem Haberleri

  Türk Eğitim Sen'den ABD’ye 5 dolar yardım

  Recep İSTEK/KAYSERİ,(DHA)
  19.10.2008 - 14:10 | Son Güncelleme:

  TÜRK Eğitim-Sen Kayseri Şubesine üye memurlar, ekonomik kriz içindeki ABD’ye 5 dolar ve 1 YTL yardım gönderdi.

  Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, “Gariban Amerika halkına yardım etmek amacıyla 5 dolar gönderiyoruz. Kabul buyursunlar” dedi.

  Şube üyesi 6 öğretmen Merkez PTT önünde toplanarak, ABD’ye yardım gönderdi. Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, ABD’yi yönetenlerin kendi gariban halkının ihtiyacı olan paraları dünyayı şekilendirmek adına Barzani’ye devlet kurma adına Türk milletinin kanını akıtmaya, Afganistan’da Taliban’ı bitirmek ve Usame bin Ladin’i yakalamak adına Afgan halkını bombalamaya, Saddam ve Irak’a demokrasi getirme bahanesiyle Irak halkına çeşitli işkenceler ve katliamlar yapmaya kullandığını ileri sürdü.

  Öztürk, “ABD kendi halkının ihtiyacı olan parayı, İsrail’e destek adına Filistinli çocukların katledilmesine, Ermeni diasporasının hoşnut edebilme uğruna sözde soykırım tasarılarının hazırlanıp kongre meclislerinden geçmesine, Balkanlar ve Kafkaslar ile Doğu Avrupa’da ‘Soros Çocukları’nı iktidara getirme uğruna yapılan turuncu devrimlerin finansmanında, sözde diyalog ve hoşgörü adına misyonerlerin Hırıstiyanlık propagandasına, uyuşturucu ticaretini kontrol altında tutabilme ve siyasi baskı uygulamayı düşündüğü devletleri baskı altına alabilme uğruna PKK gibi terör örgütlerini desteklenmesinde kullanarak, hem kendi halkını perişan etmiş hem de bütün dünyayı etkisi altına alan ekonomik krize neden olmuştur. Buradan gariban ABD halkına yardım etmek ve Amerika’yı idare eden Bush’lara bir daha bu işlerde kullanılmamak kaydıyla 5 dolarlık destek veriyoruz” diye konuştu. PTT’ye 3 YTL ödeyen eğitimciler, 5 dolar ve 1 YTL’i ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne gönderdi. Öğretmenler, ardından PTT’den ayrıldılar.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı