SİVAS HABERLERİ

Türk Eğitim-sen, Milli Eğitim Müdürlüğü Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

IHA
29.07.2015 - 16:34Son Güncelleme :

TÜRK EĞİTİM-SEN SİVAS ŞUBE BAŞKANLIĞI MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN GÖREVDE ALDIĞI İDARECİLERİN DANIŞTAY TARAFINDAN GÖREVE İADE EDİLMESİ KARARINI UYGULAMAYAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU.

IHA

Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevden aldığı idarecilerin Danıştay tarafından göreve iade edilmesi kararını uygulamayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Sivas Adliye binasının önünde toplanan Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanlığı üyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Nuri Eryıldız, yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere çıkarılan bir yasa ile başta okul idarecilerimiz olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında görev yapan binlerce idareci görevden alınmıştır. 10 Haziran 2014 tarihinde yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmesine İlişkin Yönetmeliğin bazı maddelerinin iptali istemiyle genel merkezimiz dava açmıştır. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu bu yönetmeliğin bazı maddelerinin hukuka uygun olmadığı gerekçesi ile yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Bu karar üzerine görevden alınan okul müdürleri ve müdür yardımcıları görevlerine iade edilmeleri talebinde bulundular. Müracaatta bulunan arkadaşlarımızın dilekçelerine verilen cevaplar, devletin Milli Eğitiminin hangi anlayışla yönetildiği bir kez daha ortaya çıkmıştır" dedi.
Eryıldız, Danıştay’ın kararını uygulamayan Milli Eğitim yetkilileri hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, hukuku kendi siyasi emelleri ve kadrolaşma uğruna dizayn edenlerin hesap vereceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Türk Eğitim-sen, Milli Eğitim Müdürlüğü Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Eğitim-sen, Milli Eğitim Müdürlüğü Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu haberi güncellenecektir.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:05
  • Akşam
   17:23
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı