VAN HABERLERİ

Türk Eğitim-sen Ankara’daki Patlamayı Kınadı

IHA
12.10.2015 - 14:34Son Güncelleme : 12.10.2015 - 14:35

TÜRK EĞİTİM SEN BASIN AÇIKLAMASI

IHA

Türk Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Kutbettin Yıldız, Ankara’da meydana gelen patlamayı kınadı.
Şube binasında bir basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Kutbettin Yıldız, ülkenin dört bir yanından gelen terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin acısını yaşarken, 10 Ekim günü Ankara Garı önünde toplanan vatandaşlara karşı gerçekleştirilen saldırı ile yüreklerin bir kez daha yandığını söyledi. Bu saldırının nice yüreklere ateş düşürdüğünün altını çizen Yıldız, “Terörün etnik kökeni, ideolojisi, dili, inancı, cinsiyeti, yaşı ne olursa olsun ayrım yapmadan, insanlığa karşı girişilen en alçakça saldırı olduğu bu menfur olayla bir kez daha görülmüş, terörün ırkının, dilinin, dininin, mezhebinin, renginin ve ideolojisinin olmadığı bir kez daha anlaşılmıştır. Bir yanda 7 Haziran’dan bu tarafa tam 157 vatan evladımız, askerimiz, polisimiz alçakça şehit edilirken diğer tarafta da sivil vatandaşlarımızın da bombalar, tuzaklar, suikastlar yoluyla canlarına kastedilmektedir. Şu ana kadar Ankara’daki saldırıda 500’ü aşkın vatandaşımızın yaralandığı, 100’ü aşkın vatandaşımızın hayatını kaybettiği ifade edilse de 80 milyon yurttaşımız da yüreklerinden yaralanmıştır. Nedensiz yere, suçsuz bir insanı öldürenin bütün insanlığı katletmiş sayıldığı mümtaz bir dinin mensuplarıyız. Hiç kimsenin masum birinin yaşama hakkına müdahale etmesini, elinden almasını kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.
Bu ülkenin doğusu, batısıyla, güneyi ve kuzeyiyle her köşesindeki vatandaşların kendileri için aynı değerde olduğunu ifade eden Yıldız, “Biz Türk Eğitim-Sen olarak nereden gelirse gelsin, kime karşı gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, terörün her şekline ve her türlüsüne lanet olsun diyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. İnanıyoruz ki, aynı acıyla yandığımız, aynı mutluluklara sevindiğimiz bu topraklarda bizleri birbirimizden ayırmaya, aramıza nifak tohumları sokmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasına engel olmak gibi kirli emelleri olanların hiçbir odağın başarıya ulaşamayacağına vurgu yapan Yıldız, “Türk Eğitim-Sen olarak bu düşüncelerle ülkemize, milletimize, birliğimize ve huzurumuza yönelen bu cani ve insanlık dışı saldırıyı kınıyor, şehitlerimiz başta olmak üzere saldırılarda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Türk Eğitim-sen Ankara’daki Patlamayı Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Eğitim-sen Ankara’daki Patlamayı Kınadı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:07
  • Guneş
   05:45
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:38
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı