KAYSERİ HABERLERİ

Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk Açıklaması

IHA
04.08.2015 - 11:29Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, son günlerde meydana gelen terör olayları ile ilgili açıklama yaptı.
Ali İhsan Öztürk açıklamasında, “Son günlerde PKK, IŞİD ve DHKP-C örgütlerinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletine karşı giriştikleri terör olayları yeniden azmış, özellikle 20 Temmuz 2015’te Suruç’taki olay bahane edilerek ülkemiz savaş alanına çevrilmiş, asker ve polislerimiz kalleşçe şehit edilmeye başlanmıştır. Bilindiği gibi, bir süre önce AK Parti hükümeti PKK terör örgütü ile barış masasına oturmuş ve yapılan anlaşma gereğince terör olayları en aza inmişti. Terör örgütü bu süreci istismar ederek eli silahlı teröristlerini yurt dışına çıkarmadığı gibi şehirlerde daha fazla örgütlenmiş, halk üzerindeki baskılarını artırmış, sözde kendi mahkemelerini ve güvenlik teşkilatını kurmuştur. Yöneticilerimiz sürecin devamı uğruna olup bitenlere karşı seyirci kalmış, askerimizi kışlaya, polisimizi karakollara hapsederek meydanı terör örgütlerine bırakmışlardır. PKK terör örgütünün faaliyetleri yanında IŞİD de ülkemizde, özellikle güneyimizdeki bazı illerde etkisini artırmıştır. Suriye’deki iç savaş dolayısıyla her iki terör örgütü güney sınırlarımızda hakimiyet mücadelesine girişmiş, olayları sınırlarımızın içine taşımışlardır. Devletimiz uzun yıllar IŞİD’e karşı etkili mücadele yapmamış, tehlikenin boyutlarını kavrayamamıştır. Nihayet son olaylar karşısında yıllarca suskun kalan silahlı kuvvetlerimiz ve polis teşkilatımız terör örgütlerinin üzerine gitmeye başlamışlar, IŞİD’in Suriye’deki kamplarıyla PKK’nın yurt içinde ve yurt dışındaki kamplarına ve sığınaklarına karşı hava harekatına girişmişlerdir. Masum sivillerle asker ve polislerimizi kalleşçe katleden, yol kesen, sivilleri kaçıran ve araçları ateşe veren terör örgütlerine karşı daha büyük bir harekat şarttır. Ülkemiz içinde ve dışında hava harekatı yanında kara harekatı da yapılmalı ve teröristlerin kökü kazınana kadar mücadele sürdürülmelidir. Kuzey Irak’ta Kandil dahil bütün kamplar yok edilmelidir. Bu vesileyle, aşağıda adları yazılı sivil toplum kuruluşları olarak devletimize ve halkımıza karşı girişilen bu terör eylemlerini kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk Açıklaması haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı