Gündem Haberleri

  Türk’e ihanet eden dünyada gülemez

  ANKARA
  29.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümeti sert sözlerle eleştirerek, “Türk milletinin kardeşliğini çözmeyi, küresel projelerle ayağına çelme takmayı ve hıyanetleriyle Anadolu coğrafyasına ilmek atmayı aklından geçirenler, amaçlarına asla ulaşamayacaklar ve dünya gözüyle sevinemeyeceklerdir” dedi.

  Devlet Bahçeli, son siyasi gelişmelerle ilgili mesajlar verdiği yazılı açıklamada özetle şunları söyledi:

  Hükümete

  (19 Mayıs’ın statlarda kutlanmaması kararı) Anıtkabir’in botanik parkına çevrilmesi, İstiklal Marşı’nın susturulması, bölücülüğün tetikçisi olanlar tarafından önerilen okullardan andımızın kaldırılması etaplar halinde uygulamaya mı konulacak? İktidar zihniyeti, Türk milletinin yaşama alanını daraltarak, kazanımlarını eriterek ve bin yıllık kardeşlik hukukuna göz dikerek yeni bir Bizans taktiğinin içine girmiştir. Ne var ki büyük Türk milletinin kudreti, dikkatlerden kaçan asaleti ve en imkansız zamanlarda mucize yaratan azmi olduğu sürece AKP’nin mayalandırdığı ayrışma ve dağılma fesadı kesinlikle tutmayacaktır. Vatanımız, milletimiz, devletimiz ve insanımız üzerinde tezgâh tertip edenler, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ne yapabileceğini ve kutsalları uğruna neleri göze alabileceğini daha idrak edememişlerdir. Türk milletinin kardeşliğini çözmeyi, küresel projelerle ayağına çelme takmayı ve hıyanetleriyle Anadolu coğrafyasına ilmek atmayı aklından geçirenler amaçlarına asla ulaşamayacaklar ve dünya gözüyle sevinemeyeceklerdir.

  Fransa’ya

  (Fransa Senato- su’nun kabul ettiği Ermeni iddialarının inkârı teklifi) Jakoben zorbalığın yeni oyunu. Türk milletini katliamcı, soykırımcı, katil gösterme ahlaksızlığının malum tarafları, uzun bir süreden beri kendilerine sunulan uygun iklimde geçmişimize çamur atmakla meşguldürler. Hükümetin, Fransa’nın çirkinliğine, nobranlığına ve tarihimizi yargılama küstahlığına karşı hâlâ sabırla yaklaşması, zavallılığını ve çaresizliğini ibretlik şekilde göstermiştir. Şayet AKP’nin gizli ajandasında, sözde soykırımı tanıma veya bunun için özür dileme gibi bir düşüklüğün varlığı söz konusuysa bilinsin ki bunu aziz milletimiz asla affetmeyecektir.

  Terörle mücadele

  Bölücü örgütün devletle irtibatlandırma çabasının yenilir, yutulur ve kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktur. AKP hükümeti izaha muhtaç olan bu iddianın ayrıntılarını açıklamaya ve aziz milletimizi bilgilendirmeye hem mecbur hem de mahkûmdur. Aksi takdirde bu şaibe ve töhmetin altından hiç kimse kalkamayacak, Türkiye Cumhuriyeti’nin son 28 yılında kim görev yapmışsa terör suçuna dolaylı ya da doğrudan yardım ve yataklık yapmakla anılacaktır.

  DIŞ POLİTİKA

  Hürmüz Boğazı’nın ateş topuna dönüşmesi an meselesidir. AKP’nin Türkiye’yi meçhule doğru sürüklediği ve bir çıkmaza sokmak için inatla küresel güçlerin yanında hizalandığı her haliyle ortadadır. Irak’ın kuzeyinin devletleşmesine gözyuman ya da sessiz duran bir şuursuzluğun, bunun ülkemize misliyle olumsuz sonuçlarının sıçrayacağını bilmesi, değilse bile öngörmesi gerekmektedir. Bu ülkenin yanı sıra Orta Doğu’nun fay hattını oluşturan dört ülkeden birisi olan Suriye ile gerilim ve anlaşmazlıkla yüklü ilişki ağı da zirvededir. Suriye kilidini henüz açamayan BOP’un, AKP eliyle olmadık oyunlar ve senaryolar sahnelediği herkesin bildiği gerçekler arasındadır.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı