BARTIN HABERLERİ

Türk Dünyasının Kalbi Bartın’da Attı

IHA
24 Ekim 2015 - 23:08Son Güncelleme : 24 Ekim 2015 - 23:09

TÜRK DÜNYASINI KALBİ BARTIN'DA ATTI

IHA

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan Bartın’da genç işadamları bir araya gelerek Türk Dünyası ve Doğu Türkistan üzerine sunum yaptı.
TKÜUGD Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan bağımsız Türk cumhuriyetleri ile Doğu Türkistan’daki vatan mücadelesinin yanı sıra Kırım, Suriye ve Irak’taki son gelişmeler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Bartın geleneksel olarak bir araya gelen genç işadamlarının bu haftaki konuğu gazeteci Güngör Yavuzaslan oldu. Türk Dünyası ve Ortadoğu üzerine birçok çalışması olan Yavuzaslan katılımcılara Türk Dünyasını anlattı. Bartın’daki Türk Dünyası buluşmasında Doğu Türkistan meselesine dikkat çeken Yavuzaslan Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun Vatan Kırım mücadelesi ile İsmail Bey Gaspıralı’nın Dilde, Fikirde, İşte Birlik şiarının önemini anlattı. Bartınlı işadamları Türk Dünyası buluşmasında dikkat çekici konular hakkında fikirlerini belirterek Türk Dünyası meselelerinin sık sık ele alınması gerektiğini söylediler. Bartın’da gerçekleşen Türk Dünyası buluşması organize eden Mimar Murat Kaya toplantı için katılımcılara teşekkür etti. Türk Dünyası buluşmasına Bartınlı işadamları Murat Kaya, Ufuk Uğur, Ayhan Dönmez, Kerem Günay, Ramazan Kıran, Murat Sevilmiş, Ahmet Zurnacı, Hüseyin Alp Akın, Turan Kalaycıoğlu, Hüseyin Kalaycıoğlu, Serkan Bilgin, Seyfettin Başol, Atıl Köseoğlu, Mustafa Gözen, Ünsal Akpürçek, Yılmaz Ayaş, Cemal Kanat, Muhammet Gökkaya, Sefai Çalıkoğlu, Egemen Kemik, Cengiz Yalçın, Fatih Özay, Erhan Akmaz, Göksel Candan, Musa Şimsek ve Hasan Camcı katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Türk Dünyasının Kalbi Bartın’da Attı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 23 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Dünyasının Kalbi Bartın’da Attı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:58
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:56
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı