« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk Dünyası minderde buluşuyor

Türk dünyasının genç güreşçileri, hafta sonu İstanbul'da “7. Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni”nde bir araya gelecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Üsküdar Belediyesinin sponsorluğunda düzenlediği organizasyonun tanıtımı, Burhan Felek Spor Kompleksi Milli Takımlar Kamp Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın da katıldığı toplantıda, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Güreş Federasyonu Başkan Yardımcısı Kadir Haberdar ve olimpiyat şampiyonu eski milli güreşçi Müzahir Sille de hazır bulundu.

Turnuvayla ilgili bilgiler veren Taşpınar, bu yıl organizasyona Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Yakutistan, Dağıstan, Bulgaristan, Makedonya, Kosova ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden sporcuların katılacağını, Üsküdar Belediyesi Güreş Takımı'nın da turnuvada yer alacağını söyledi.

Belediye başkanı Kara ise, “Transferlerle değil, tabandan yetiştirdiğimiz sporcularla büyümek istiyoruz” diyerek altyapıya verdikleri önemi vurgulayarak, “Bu tür organizasyonlara gücümüz yettiğince destek olmaya çalışıyoruz. Bünyemizdeki amatör branşlara güreşi de ekledik. Belediyelerin elbette çok görevleri var. Bunun içinde sağlıklı bir toplum için spor bizim olmazsa olmazımız. Spor toplumun çimentosudur” ifadelerini kullandı.

Burhan Felek Spor Kompleksi 50. Yıl Spor Salonu'nda yarın başlayacak turnuva, 22 Mayıs Pazar günü sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz