DENİZLİ HABERLERİ

Türk Dünyası Denizli'de su ve atık yönetimini inceledi

DHA
18.10.2016 - 13:14 |Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'ye, Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nden bir heyet yerel yönetimlerde su, atık su ve sulama sistemleri yönetimi konusunda bilgi almak için geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret eden heyet üyeleri, belediyenin çalışmaları konusunda bilgi aldı.

Yerel yönetimlerde su, atık su ve sulama sistemleri yönetimi konusunda bilgi almak için Denizli'ye gelen Türk Dünyası Belediyeler Birliği temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'ı ziyaret etti. Ziyarette, DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, Proje Koordinasyon Müfettişi Ernest Ymeri ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği'ne üye Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Makedonya, Romanya ve Somali'den temsilciler yer aldı. Başkan Zolan, heyete Denizli'deki su ve atık çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Dünyanın en değerli madeninin altın değil su olduğunu belirten Başkan Zolan, "Su hayattır. Dünyanın en değerli madeni altın, mücevher değil sudur. Su olmadığı zaman hiçbir şeyin anlamı ve değeri yoktur. Çok gibi görünen su kaynakları aslında düşük orandadır. Dikkatli olmayan kullanımlar, su sahalarının kirlenmesine sebep oluyor. Su alanlarımızı ve suyumuzu temiz tutmak sadece bugün değil gelecek için de önemlidir. Bu nedenle suyun koruma ve kullanma dengesini çok iyi oluşturmak gerekiyor. DESKİ bünyesinde alt yapıya önemli bütçe ayırıyoruz. Suyu sağlıklı bir şekilde evlere ulaştırabilmeyi ve kayıp kaçaklarını önlemeyi amaçlıyoruz. Ayrıca kullanılmış suların şehre ve doğaya zarar vermemesi ve temiz sularla karışmaması amacıyla arıtma tesisleri kuruyoruz. Buralarda atık suları temiz su haline getirerek tarımda kullanılmasını sağlıyoruz" dedi.

Ziyaretler ve çalışmalar hakkında bilgi veren Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nde yer alan Kırgız heyeti, Başkan Osman Zolan'a kalpak hediye etti.

Deniz TOKAT/ DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Türk Dünyası Denizli'de su ve atık yönetimini inceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2016 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Dünyası Denizli'de su ve atık yönetimini inceledi haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2019, Cumartesi
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  07:58
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı