KIRŞEHİR HABERLERİ

"Türk Dış Politikasında Güncel Gelişmeler"

AA / Serkan Güner
27.02.2016 - 15:50Son Güncelleme :
AA / Serkan Güner

KIRŞEHİR (AA) - Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Başkanı ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Muhittin Ataman, Türk dış politikasının nazik bir dönemden geçtiğini ifade etti.

Ataman, Ahi Evran Üniversitesi tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kazakistan Amfisinde düzenlenen "Türk Dış Politikasında Güncel Gelişmeler" konulu konferansta, Türkiye’nin en sıkıntılı konularından birisinin dış politika olduğunu ve nazik bir dönemden geçildiğini söyledi.

Devletler arasındaki ilişkilerde büyük devlet olmanın gereği, ilişkilerin bölümlere ayrılarak yürütüleceğini dile getiren Ataman, Türkiye’nin sahip olduğu fırsatlar ve riskler hakkında açıklamalar yaptıktan sonra her ülke için ve Türkiye için dış politikanın öneminden bahsetti.

Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Prof. Dr. Muhittin Ataman’a plaket verdi.

Konferansa, dekanlar, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden "Türk Dış Politikasında Güncel Gelişmeler" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Türk Dış Politikasında Güncel Gelişmeler" haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı