Dünya Haberleri

  Türk diplomat Bosuter, Mısırlı güzelle evlendi

  Hürriyet Haber
  04.08.2015 - 13:19 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Alper Bosuter, Mısırlı oyuncu ve eski güzellik kraliçesi İnci Abdullah ile dünya evine girdi.

  Bosuter ile 1999 yılında Mısır Güzellik Kraliçesi seçilen İnci Abdullah, pazar akşamı Giza kentindeki Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği konutunda düzenlenen törenle hayatını birleştirdi. Törene Mısırlı ve Türk diplomatların yanı sıra yabancı ülkelerin büyükelçileri de katıldı.

  DÜĞÜNDEN KARELER

  Türk diplomat Bosuter, Mısırlı güzelle evlendi

  Kahire Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Bosuter, Mısır ile Türkiye arasında siyasi anlaşmazlıkların zarar veremeyeceği sıkı bağlar olduğunu, anlaşmazlık ne kadar büyük olursa olsun, ilişkilerin doğal seyrine yeniden döneceğini ve geleceğin iki ülkenin yararına olacağını belirtti.  Mısırlı eski güzellik kraliçesi Abdullah da Alper ile 11 yıldır bir Türk'le evli kız kardeşi aracılığıyla 1 yıl önce tanıştığını dile getirdi.

  Türk diplomat Bosuter, Mısırlı güzelle evlendi

  Birlikteliklerinin siyasete de olumlu yansımasını temenni ettiğini belirten Abdullah, "Mısır ve Türkiye arasında uzun yıllardır iyi ilişkiler var. Ancak şu anki sorunlar daha fazla devam edemez, çözülmesi gerek" ifadelerini kullandı.

  Etiketler: Türk diplomat
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı