Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Türk boksu büyük çıkış yapacak"

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, yeni yıl itibariyle çok yoğun bir döneme girdiklerini belirterek, “Hedeflerimizi daha da büyüteceğiz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gözgeç,  2011 yılında uluslararası birçok organizasyonda mücadele edeceklerini ifade ederek, “Kübalı antrenörlerimizle birlikte hazırlanan program neticesinde milli takımlarımız, her ay yurt içinde bir kampa, yurt dışında ise bir turnuvaya katılacak. Türk boksu, büyük bir çıkış yakalayacak. Hem dünya şampiyonasında, hem de olimpiyat elemelerinde önemli dereceler elde edeceğiz” diye konuştu.

“Hem Avrupa, hem de dünya federasyonlarında görev alıyor olmamızın meyvelerini toplamaya başlıyoruz” diyen Gözgeç, şunları söyledi:
“14-15 Ocak tarihlerinde İstanbul'da çok önemli misafirlerimiz olacak. Dünya Boks Birliği Başkanı, AIBA Ofis Direktörü ve WSB Başkanı'nın yer alacağı, Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, İstanbul İl Müdürü Tamer Taşpınar'ın da katılımıyla 30 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında Antalya'da düzenleyeceğimiz Yıldız ve Genç Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası'nın imzalarını atacağız.
27-28 Ocak tarihlerinde ise Avrupa Boks Federasyonu Yönetim Kurulu'nun ilk toplantısını İstanbul'da yapacağız. Bu toplantıda da Avrupa Boks Şampiyonası'nın hangi ülkeye verileceğinin kararı alınacak. Türkiye Boks Federasyonu olarak biz de bu şampiyonayı düzenlemek isteyen aday ülkeler arasında yer alıyoruz. Umarım bu arzumuzda da başarılı olur ve Avrupa Şampiyonası'nı ülkemizde düzenleme başarısı gösteririz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler