« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk bayrağı olimpiyat köyünde

Londra Olimpiyatları’na sayılı günler kala kente giden milli sporcularımız, kaldıkları odaların balkonlarına ay yıldızlı bayrakları astı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’da 27 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan olimpiyatlar öncesi, ülkemizi temsil edecek sporcularımızın bir kısmı, olimpiyat köyüne yerleşti. Türk sporcular, odalarının balkonlarına Türk bayrağı asmayı ihmal etmedi. Oyunların başlamasına kısa süre kala atıcılık, jimnastik ve boks branşlarında madalya mücadelesi verecek milli sporcular, odalarını Türk bayraklarıyla süsledi.
Bakan Kılıç da gidiyor
Türkiye’ye ait geniş sporcu kafilesi, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile birlikte bugün yerel saatle 15.15’te Londra’da olacak. 27 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında yapılacak oyunlara Türkiye, 16 branşta 114 sporcuyla katılacak.

İftarda bir araya geldiler

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, Londra Olimpiyatları’na katılacak sporcu ve federasyon yöneticilerine iftar verdi. İstanbul WOW Otel’deki iftara Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, çeşitli branşların federasyon başkanları ve Londra Olimpiyatları’nda mücadele edecek sporcularımız katıldı.

Kanun dayatmıyoruz

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye’de Kulüpler Yasası’nın çıkmasının zorunlu bir hale geldiğini belirtti. Bakan Kılıç, “Kulüplerin mali yönetiminin UEFA’nın finansal fair-play disiplinine uygun hale getirilebilmesi için yasanın çıkması zaruridir. Kulüplerin gelirlerinin artırılması yönünde adımlar atılmalı. Bütün bunlar için de yasanın çıkarılması lazımdır. TFF, kulüpler ve federasyonlar işin içine girmezse, süreç başarılı olmaz” dedi.

Kara Eylül unutulmadı

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Jacques Rogge, 11 İsrailli sporcu ve antrenörün, 1972 Münih Olimpiyatları’nda öldürülüşünün 40. yılı anısına saygı duruşunda bulundu. Daha önce bu talebi geri çeviren Rogge, bu saygı duruşunu yaparak  İsrailliler’in gönlünü aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz