« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk bayrağı arması tartışma yarattı

Erzurum'da devam eden Türkiye Kulüpler Curling Şampiyonası ikinci etap karşılaşmalarında bir kulübün sporcularına ait formada bulunan Türk bayrağı arması, kısa süreli tartışmaya neden oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Curling Arena'da yapılan şampiyonada, erkekler grubunda mücadele eden Kocaeli'nden Şirintepe Gençler Birliği ile Erzurum'dan Atatürk Üniversitesi Curling takımı sporcuları karşı karşıya geldi.

Şirintepe Gençler Birliği Kulübü sporcularının formalarında bulunan ay yıldızlı arma nedeniyle kulüp yöneticileri ile organizasyon komitesi yetkilileri arasında tartışma yaşandı.

Organizasyon komitesi yetkilileri, ay yıldızlı armanın sadece milli takım formasında bulunabileceğini belirterek, Şirintepe Gençler Birliği yöneticilerini uyardı. Kulüp yöneticileri de başka formalarının bulunmadığını öne sürerek, karşılaşmanın oynanması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine, organizasyon komitesi üyeleri, karşılaşmanın oynanmasına karar verdi.

Yarışma sorumlusu Fatih Ağduman, Şirintepe Gençler Birliği Kulübü yetkililerinin curling sporuyla alakalı talimatnameye dikkat etmediğini savundu.

Türk milli takım oyuncularının formalarında ay yıldızlı bayrağın bulunabileceğini belirten Ağduman, “Arkadaşlarımız, sanırım talimatnameyi okumamışlar. Bilgileri eksikti. Türk bayrağı, formalarının üzerinde olmaması gerekiyordu. Ancak o şekilde forma yaptırmışlar. Kendilerini uyardık. Yedek formaları olmadığından dolayı sadece bugün için müsamaha gösterdik” diye konuştu.

Söz konusu durumun yanlış anlaşılma ve bilgisizlikten kaynaklandığını vurgulayan Ağduman, organizasyon komitesi ve başhakem olan kendisinin duruma el koyduğunu, maçta herhangi bir problemin yaşanmadığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz