« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk basketbolunu yakından takip ediyoruz

ABD Basketbol Federasyonu Başkanı ve Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) Yönetim Kurulu Üyesi Valerie Ackerman, yakından takip ettiklerini dile getirdiği Türk basketbolunda yaşanan gelişmeleri memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Çırağan Palace Kempinski Otel'de gerçekleştirilen FIBA Yönetim Kurulu toplantısında Basketbol Federasyonu'na açıklamalarda bulunan Ackerman, basketbolseverlerin 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda pek çok aktiviteyi bir arada izleyeceklerini ifade ederek, “Basketbolun çok popüler olduğu bir ülkede, bu önemli organizasyon için birçok insanın çok büyük heyecan duyduğunu biliyorum. Türkiye'ye gelecek binlerce taraftar, bu muhteşem organizasyonda pek çok dünya yıldızını, çok çekişmeli maçları ve pek çok aktiviteyi bir arada izleyecekler. Bugünkü toplantıda şampiyonanın son düzenlemelerini konuştuk” dedi.

Ackerman, 15 Aralık Salı günü gerçekleştirilecek kura çekimi heyecanını şimdiden duymaya başladığını anlatarak, “Kura çekiminin büyük bir heyecana sahne olacağından şüphem yok. Bizim grubumuzda hangi takımların olacağını merakla bekliyorum. Oyuncularımız ile de sık sık görüşüyorum ve onların da çok heyecanlı olduğunu biliyorum. ABD olarak 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda mücadele etmek için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Türk basketbolunun yapılan planlı çalışmalarla her geçen gün ileriye gittiğini dile getiren Ackerman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ABD basketbolu olarak Türkiye'nin bu gelişmesini yakından ve keyifle takip ediyoruz. Kendi ülkesinde oynayacağı maçlardan dolayı Türk Milli Takımı'nın da şampiyonaya büyük bir motivasyonla katılacağını söyleyebilirim. Tüm dünyanın ve özellikle NBA taraftarlarının yakından tanıdığı ve geçen sene gösterdiği performans ile Orlando Magic'i finale taşıyan, bu sene de Toronto Raptors'ta izlediğimiz Hidayet Türkoğlu, iyi bir iş çıkartmak için şampiyonaya son derece motive olacak. Bu nedenle Hidayet Türkoğlu'nun liderliğindeki Türk Milli Takımı'na ve organizasyonu düzenleyen Türk basketboluna son derece saygı duyuyoruz.”  


Bunları da Beğenebilirsiniz