« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Türk basketbolu çok iyi durumda"

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü'nün Elitzur Rishon Le-Zion takımından transfer ettiği Jillian Robbins, “Türk basketbolunun bulunduğu konum bana göre çok iyi, bu nedenle de Türkiye her zaman basketbolda tercih edilen bir ülke” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Türk basketbolunun bulunduğu konumu değerlendiren Robbins, Türk basketbolunun çok iyi bir konumda olduğunu ifade etti. Türk takımlarının kadrosunda birçok kaliteli Amerikalı oyuncunun bulunduğunu belirten Robbins, “Türk basketbolunun bulunduğu konum bana göre çok iyi, bu nedenle de Türkiye her zaman basketbolda tercih edilen bir ülke” dedi.

Samsun'u ve Türkiye'yi bildiğini ve hedefinin takımla birlikte başarıyı yakalamak olduğunu vurgulayan Robbins, şunları kaydetti: “Takıma yeni katıldım. Benim için önemli olan takımın ne hedeflediği ve bizim de bu hedefe ne kadar katkı sağlayacağımızdır. Arkadaşlarımızla beraber çok çalışıp takımımızı hedeflerine ulaştırmak önemlidir.” Geldiği günden itibaren sıcak yaklaşımlarla karşılandığını ve bu durumun kendisini iyi hissetmesine neden olduğunu ifade eden Robbins, “Samsun'da beni çok sıcak karşıladılar. Sokakta yürürken insanlar benimle konuşmak istiyor.

Her ne kadar onların dilini bilmesem de, anlamasam da sıcak yaklaşımları kendimi iyi hissetmemi sağlıyor” diye konuştu. Takımla birlikte çıktığı ilk antrenmanı da değerlendiren Robbins, “Takımımla çıktığım ilk antrenmanda kendimi iyi hissettim. Her şeyden önemlisi takım arkadaşlarımla dil sorunu yaşamıyoruz. Takım arkadaşlarımın İngilizce bilmeleri onlarla daha rahat iletişim kurmamı sağlıyor. Bu benim çok hoşuma gitti. Şu anda ilk intiba olarak her şey çok güzel.

Geldiğim günden itibaren kendimi çok rahat hissettim” dedi. Basketbolun hayatında büyük bir önemi olduğunu da söyleyen Robbins, “Basketbol benim hayatım. Hayatımda basketboldan başka yapacak bir şey de bilmiyorum” şeklinde konuştu. Kulübün genel menajeri Filiz Yükrük ise Robbins'i takıma kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Robbins'in istatistikleri ve değerlendirmelerinin Samsun Basketbol Kulübü'ne uygun olduğunu ifade eden Yükrük, “Oyuncumuz bugün ilk idmanına çıktı. Takım arkadaşları ile hemen ısınmaya başlaması ve istekli olması bizi çok mutlu etti. Bu oyuncumuzun takımımıza büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler