« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türk atletizmine büyük teklif

IAAF, Türkiye'nin 2017 Avrupa Atletizm Salon, 2018 Avrupa Atletizm ve 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası'na evsahipliği yapmasını istedi.

AA
SON GÜNCELLEME
Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), Türkiye'nin 2017 Avrupa Atletizm Salon, 2018 Avrupa Atletizm ve 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası'na evsahipliği yapmasını istedi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda Türk atletizminin başarılarının yanı sıra önemli sportif organizasyonlar gerçekleştirdiğini söyledi. Terzi, Türk atletizminin özellikle yurtdışından önemli övgüler aldığını belirtti. "Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), bize 2017'nin Avrupa Salon Şampiyonası'nı vermek istiyor" diyen Terzi, şöyle konuştu: "IAAF, bu konuda müracaat etmemizi istiyor. 2018 Avrupa Atletizm Şampiyonası ve 2019 Dünya Şampiyonası için müracaatımızı istiyorlar. IAAF, şampiyonaları almamızı talep ediyor. Böyle bir ağırlığımız var. 2004-2012 arasında Avrupa Atletizm Birliği'nin 12 organizasyonunu yaptık. Dünya Dağ Koşuları ve Dünya Salon Atletizm Şampiyonalarını yaptık. Artık Türkiye'nin Avrupa Salon Şampiyonası, Avrupa Atlezim Şampiyonası alması lazım. Olimpiyatlara adayız. 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası'nı alırsak, 2020 Olimpiyatları da ülkemizde yapılırsa bir yıl önceden test yarışmasını da gerçekleştirmiş olacağız. Dünya şampiyonası da olimpiyat için büyük bir test olacaktır."


Bunları da Beğenebilirsiniz