Türk askerinden sünnet sürprizi

Enis TABAK / PRİZREN-DHA
26.08.2014 - 11:25 | Son Güncelleme:

Kosova'da 1999 yılından bu yana KFOR Barış Gücü bünyesi altında görevli Türk askeri 15 yıldan bu yana geleneksel olarak düzenlediği toplu sünnet şölenini bu yıl da gerçekleştirdi.

Türk askerinin, Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği toplu sünnet faaliyetinde bu yıl 60 çocuk sünnet olacak. Geleneksel olarak her yıl gerçekleşen toplu sünnet faaliyeti kapsamında Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği'nin tespit ettiği 60 ihtiyaç sahibi ailenin çocuğu Türk askerinin desteğiyle sünnet oldu.

Prizren Kültür Evi Salonu'nda düzenlenen törene, sünnet olacak çocuklar aileleri ile birlikte katıldı. Törende konuşma yapan Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı'nda görevli Sivil Askeri İşbirliği Komutanı Yarbay Gaffar Gören, Türk askeri olarak her zaman Kosova halkının yanında olacaklarını söyledi. Kadınlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Maide Şabanı de desteklerinden dolayı Kosova'da görev yapan Türk akerine teşekkür etti. Boşnak ve Rom derneklerinin gösterileriyle başlayan törende çocukların heyecanları gözlerinden okunuyordu. 1 hafta boyunca sürecek olan sünnet işlemleri kapsamında, her gün 10 çocuk sünnet olacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı