Dünya Haberleri

DÜNYA

  Türk asıllı vekil Almanlardan hızlı çıktı!

  Hürriyet Haber
  21 Mart 2017 - 07:37Son Güncelleme : 21 Mart 2017 - 07:54

  Almanya'da Başbakan Angela Merkel'in partisi CDU'dan Türk kökenli milletvekili Cemile Giousouf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Nazi' benzetmeleri nedeniyle Merkel'den özür dilemesi gerektiğini savundu!

  Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) Meclis Grubu Uyum Politikaları Sorumlusu Cemile Giousouf, Berlin’de yaptığı açıklamada, Merkel'e yönelik 'Nazi' benzetmelerinin Almanya’da yaşayan Türk kökenliler arasında hoş karşılanmadığını savundu.

  Giousouf, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini "dayanaktan yoksun suçlamalar" olarak tanımladı ve bu açıklamaların, Almanya'daki Türk kökenlileri de memnun etmediğini öne sürdü. Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili Giousouf, "Aksine birçok Türk kökenli çirkin düşmanca tavırları sadece utanç verici buluyor. Bu suçlamalar Almanyalı Türklerin imajına ve Almanya’daki Türk ve Almanlar arasındaki ilişkilere zarar veriyor" iddiasında bulundu.

  Giousouf, ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Merkel’den özür dilemesi gerektiğini savundu.

  BATI TRAKYA'DAN GÖÇ EDEN BİR AİLENİN KIZI

  1978 doğumlu olan Giousouf, Hristiyan Demokratlardan Meclis'e giren ilk Müslüman aday olarak tanınmıştı.

  Giousouf, Batı Trakya’dan Almanya’ya göç eden Gümilcine’li bir ailenin kızı.

   

  Almanya ile ipler gitgide geriliyor... Merkelden Cumhurbaşkanı Erdoğanın Nazi sözüne yanıtAlmanya ile ipler gitgide geriliyor... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Nazi' sözüne yanıt

  Bir açıklama da Merkelin rakibinden geldiBir açıklama da Merkel'in rakibinden geldi

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı