Ege Haberleri

EGE

  Türk-Amerikan-Ermeni ortak turizm projesi

  Nesrin COŞKUN / İZMİR, (DHA)
  18 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 17 Mayıs 2011 - 22:41

  DOKUZ Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi, ABD’den Florida Üniversitesi ile Ermenistan Devlet Üniversitesi’yle ortak turizm projesinde bir araya geldi.

  Dekan Prof. Dr. Ceyhan Aldemir, “ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un önerisiyle gelişen bir proje. Bu projede ortak bir turizm hareketini nasıl başlatırız da var, Ermenistan ile aradaki buzları eritmek de” dedi.Dışişleri ile Kültür ve Turizm bakanlıklarından izin alındığını belirten Aldemir, şunları söyledi:
  “İlk toplantı Amerika’da, ikincisi bizde, üçüncüsü Erivan’da gerçekleşecek. İzmir’e konuklar geldi, ortak turizm hareketinin nasıl başlatılacağı tartışıldı. Daha sonra ekipler istanbul’da birkaç gün konakladı, tarihi mekanlar gezildi. Türkiye ile Ermenistan’ın turizm faaliyetlerini geliştirmeyi amaçlayan projeye önümüzdeki yıl öğrenciler de dahil edilecek. Sanıyorum Ermenistan’a bilimsel, fikri destek sağlayacağız. Kars’taki Ani Harabelerini müşterek nasıl değerlendirebiliriz, bunlar tartışılacak. Biz konuklarımıza Türkiye’yi, kültürümüzü anlatıp tanıtacağız, onlar da bize.”


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı