Türk ailenin evinde yangın!

Levent GÜNDÜZ-STRASBOURG/DHA
01.01.2015 - 12:01 | Son Güncelleme:

Her yılbaşı gecesi olduğu gibi Fransa’da yine aynı sahne yaşandı. Çeyrek asırdır devam eden araba kundaklama eylemleri yine Fransa’da korkuyla izlendi.

Ülkenin kuzey doğusu Alsas ve Strasbourg kentinde yeni yılın ilk saatlerinde 30’a yakın araba kundaklandı. Polis, jandarma ve çok sayıda sivil polis kundaklama eylemlerinin önüne geçmek için büyük çaba harcadı. Yanan arabalarla beraber çok sayıda bina önünde çöp bidonları ve bina girişlerinde küçük çapta yangınlar halk sakinlerini korkuttu.

Strasbourg kentinin Neuhof, Meinau ve diğer semtlerinde meydana gelen kundaklama eyleminde araçlar demir iskelete döndü. Çoğunlukta işsiz olan ve toplumdan dışlanan gençlerin başlattığı bu tür eylemler herkesin uykusunu kaçırıyor. Noel ve Yılbaşı tarihlerinin yaklaşmasıyla başlayan eylemlerde cadde üzerine park edilen araçların ertesi günü kundaklanıp, kundaklanmayacağı herkesin uykusunu kaçırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz 2013/2014 yılbaşında ülke genelinde binden fazla araç kundaklanıp çok sayıda genç tutuklanıp cezalandırıldı. 2014/2015 yılbaşı gecesin bilançosu şimdiden merakla bekleniyor.

FURKAN AİLESİ'NİN EVİNDE YANGIN ÇIKTI

Strasbourg kentin Schirmeck semtinde müstakil evde oturan Furkan Ailesi'nin evinin garajında çıkan yangın tüm evi sardı. İtfaiyenin hızlı müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Ev ve komşu binalarda oturanlardan şans eseri yaralanan olmadı. Türk ailesinin evinde çıkan yangının nedeni araştırılıyor. İtfaiye yangının kundaklama olmadığını açıkladı.

1035 KİLO HAVAİFİŞEK VE PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Fransız polisi ve jandarma yılbaşı günü Strasbourg kentinin Mundolsheim kasabasında yapılan denetimde beş kişilik bir aracın içinde bin 35 kilo patlayıcıya el koydu. Almanya ile Fransa arasında üç gün süren sınır denetiminde 200 kilodan fazla havaifişek ve benzer patlayıcılar ele geçirildi. Kundaklama eylemleri yüzünden ülkenin Alsas bölgesinde yasaklanan patlayıcıları Fransa’ya geçirmek isteyenler yargılanacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı