Ege Haberleri

EGE

  Turizmde farklılık

  Hürriyet Haber
  16 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 16 Ağustos 2009 - 02:35

  Türkiye’de ilki haziran ayında Ankara’da düzenlenen Inline (Tekerlekli) Hokey Şampiyonası’nın ikincisi Bodrum’da gerçekleşti. Bu spor dalından turizm için de yararlanılabileceği bildirildi.

  Yabancı ilgisi

  Bodrum Gümbet Belediye Spor Kompleksi’ndeki şampiyonaya Altay, Başkent Yıldızları, İstanbul Paten, Ankara Üniversitesi, Polis Akademisi ve Koleji ile Abba kulüpleri katıldı. Altay’ın İstanbul Paten’i 9-1 yendiği ilk maçı yabancı turistler de ilgiyle izledi.

  İlk beş hedefi

  Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Akın Kılavuz, 5 yılda hokeyin Türkiye’deki ilk beş spor dalı arasına girmesini hedeflediklerini belirterek, "Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başladık. İstanbul’da U-20 Dünya Şampiyonası, Erzurum’da U-18 Dünya Şampiyonası düzenleyeceğiz" dedi.

  Zengin seviyor

  Kılavuz, hızla yayılan hokey sporunu turistik bölgelere yayarak zengin turist çekmeye çalışacaklarını belirterek, "İşe Bodrum’dan başlayacağız. Hokey pahalı spor olma özelliği taşıdığı için zengin turistler bu spora büyük ilgi gösteriyor" diye konuştu. >> 17’de

  Giderek yayılıyor Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Akın Kılavuz, hokeyin büyük bir hızla yayıldığını, 100 hakem, 60 antrenör, 36 klüp ve 2 bin 500 lisanlı sporcuya ulaştıklarını belirterek, "14 üniversitemiz buz hokeyi takımı kurdu. Gelecek yıl bu sayı 24’e çıkacak" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı