Ege Haberleri

EGE

  Turizmde 3 boyut

  Cavit AKGÜN, (DHA)
  19.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.08.2012 - 14:55

  Ege’deki otelleri gerçeğiyle birebir modelleyerek Google Earth’e aktaran www.3dlocationearth.com adlı site, dünyanın her yerinden tüm detaylarıyla görülmesini sağladı.

  İstanbul’da Sultanahmet, Sirkeci ve Laleli gibi turistik bölgelerin yanı sıra Antalya başta olmak üzere Akdeniz sahil şeridindeki yüzlerce oteli 3 boyutlu modelleyerek Google Earth üzerinden dünyanın ziyaretine açan www.3dlocationearth.com adlı site, şimdi de turizm cenneti Muğla başta olmak üzere Ege sahillerindeki turistik tesisleri 3’üncü boyuta taşıyor. Marmaris’ten yola çıkan www.3dlocationearth.com, buradaki bir çok oteli gerçeğiyle birebir modelleyerek Google Earth’e aktardı. Uygulama sayesinde oteller, yalnızca Türkiye’den değil dünyanın her yerinden haritadaki gerçek yerinde ve tüm detaylarıyla 3 boyutlu olarak görülebiliyor. Uygulama hakkında bilgi veren sitenin Genel Müdürü Aybars Görpe, amaçlarının Marmaris, Bodrum, Fethiye, Dalaman, Datça, Kavaklıdere, Köyceğiz, Milas gibi Türkiye’nin uluslararası ölçekte en önemli tatil merkezlere sahip Muğla’nın tamamını 3 boyutlu modelleyerek Google Earth üzerinde sergilemek olduğunu söyledi.
  Asıl amaç tanıtım
  Tamamen Türk girişimi olan ve dünyanın tek 3 boyutlu sektör rehberi unvanıyla hizmet veren www.3dlocationearth.com’un Genel Müdürü Görpe, öncelikli hedeflerinin Marmaris’in dünyaya tanıtılmasına destek vermek olduğunu kaydetti. Görpe, günlük 500 milyon kullanıcısı bulunan Google Earth’e, bölgedeki daha fazla turistik tesisi, tarihi ve kültürel eseri konumlandırarak böylece yurt içi ve yurt dışında daha fazla insana kolaylıkla tanıtılabileceğini belirtti.

  SANAL TUR
  Kullanıcılar için tamamen ücretsiz olan internet sayfası, uygulama sayesinde, yerli ve yabancı turistler, kalacakları bölgenin otellerini Google Earth’ten 3 boyutlu olarak gezebiliyor. Tatil planı yapanlar, bu uygulama sayesinde oturdukları yerden onlarca otel arasında sanal bir tura çıkıp, gitmeyi düşündükleri tatil yöresinin hangi otelinde kalacaklarını belirleyerek anında rezervasyon yaptırabiliyor.

  BÜYÜK KOLAYLIK
  Şu anda birçoğu yılda milyonlarca turisti ağırlayan İstanbul ve turizm cenneti Akdeniz sahillerimizde bulunan 300’ü aşkın otel, denize olan konumlarından bulundukları lokasyona, geliş-gidiş güzergahlarından sosyal tesislerine, odalarının özelliklerinden etrafındaki önemli tarihi ve kültürel eserlere kadar bütün detaylarıyla harita üzerinde gerçek yerinde ve gerçeğe en yakın 3D modelleriyle Google Earth üzerinde sergileniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı