Turizmde 2012 daha iyi olacak

Hürriyet Haber
04.10.2011 - 11:21 | Son Güncelleme:

BW Plus The President Hotel Genel Müdürü Gülseren Vatansever, sektörde 2012 yılına ilişkin kesin rezervasyonların yapılmaya başladığını söyledi.

2012 yılına ilişkin anlaşmaların tamamlanmakta olduğunu ifade eden Gülseren Vatansever, “Önümüzdeki yıl, bu yıldan çok daha başarılı bir yıl olarak gözüküyor. Gelecek yıla ilişkin, anlaşmaları tamamlamak üzereyiz. Özellikle, Mart, Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim tarihlerine kesin rezervasyonlar yapılmaya başladı” dedi.

Birçok pazardan yükseliş devam ediyor

İstanbul’a gelen turistin büyük çoğunluğunun Sultanahmet ve çevresini ziyaret ettiğini ifade eden Gülseren Vatansever, bölgeye olan konaklama talebinin de her geçen yıl katlanarak arttığını kaydetti.

Birçok ülkeden ağırladıkları turist sayısında ciddi artışın yaşandığını anlatan Gülseren Vatansever, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu yıl, özellikle İspanya pazarındaki krize rağmen, başarılı ve güzel bir yıl geçiriyoruz. Amerika, Almanya, İngiltere, Hollanda, Rusya gibi birçok pazardan gelen misafirlerimizin sayısında ciddi artışlar yaşanıyor."

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı