ANTALYA HABERLERİ

Turizmciler Destek Bekliyor

IHA
24.02.2015 - 15:03Son Güncelleme :

QUANDO TURİZM GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYİN CİHANOĞLU, GLOBAL EKONOMİNİN EN KOLAY ETKİSİNİ GÖSTERDİĞİ SEKTÖRLERİN BAŞINDA GELEN TURİZM VE SEYAHAT SEKTÖRÜNÜN TÜRKİYE’DE BACASIZ EKONOMİ OLARAK YILLARDIR BİRÇOK KURUM, İŞLETME VE AİLEYİ GEÇİNDİRDİĞİNİ BELİRTEREK, EKONOMİK ETKİLERİN EN HIZLI VE KOLAY HİSSEDİLDİĞİ SEKTÖR OLMASI NEDENİYLE HER GEÇEN GÜN DAHA DA ZOR BİR SEKTÖR HALİNE GELDİĞİNİ BELİRTTİ.

IHA

Quando Turizm Genel Müdürü Hüseyin Cihanoğlu, global ekonominin en kolay etkisini gösterdiği sektörlerin başında gelen turizm ve seyahat sektörünün Türkiye’de bacasız ekonomi olarak yıllardır birçok kurum, işletme ve aileyi geçindirdiğini belirterek, ekonomik etkilerin en hızlı ve kolay hissedildiği sektör olması nedeniyle her geçen gün daha da zor bir sektör haline geldiğini belirtti.
Sezona, Rusya ve Ukranya arasındaki savaş ve Türkiye sınırlarına dayanan terör tehdidi ile hazırlanırken, Rusya’nın ekonomik kriz ve bunun diğer pazarlara olan ‘domino etkisi’ ile yenik vaziyette girildiğini belirten Cihanoğlu, krizin etkisi ile bölgenin hem diğer bölgeleri kolladığını hem de ‘Yandaki otel veya diğer acente ne yapacak?’ diye etrafı taradığını söyledi.
Çok kısa süre önce Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı bir destek olduğunu belirten Cihanoğlu, “Ama maalesef kısıtlı ve birkaç firmayı kapsayacak ölçüde bir destekti. Bunu bir adım olarak görüp devletin turizm sektörüne daha fazla ilgi ve alaka göstermesi gerekmektedir. Yoksa yıkılan bu domino taşlarının altında en sonunda Türk turizmi ve onun temsilcileri kalacaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Turizmciler Destek Bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turizmciler Destek Bekliyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı