GAZİANTEP HABERLERİ

Turizm için seferberlik zamanı

DHA
08.04.2016 - 10:52Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEPLİ turizm işletmecisi Evren Tuğsuz, bölgedeki turizmin yeniden canlanması için seferberlik başlatılması gerektiğini belirterek, "Turizmciler için daha fazla kaybedecek zaman yok, hep birlikte turizm seferberliği ilan etmeliyiz. Sektörle ilgili tanıtım ve eğitim çalışmalarına ağırlık vermemiz zorunludur" dedi

Türkiye genelinde ve özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanan terör olayları ve çevre ülkelerdeki sorunlardan dolayı sekteye uğrayan turizm sektörü için kolları sıvama ve yeni projeleri hayata geçirme yönünde çalışmaların startının verilmesi gerektiğini ifade eden Evren Tuğsuz, yapılacak her türlü çalışmaya destek olacaklarını kaydetti. Tuğcan Otel'de gerçekleştirilen 'Turizm Sektöründe Çalışanların ve İşverenlerin Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi' (TUYUP) seminerinde bölge turizm yatırımcı ve çalışanları için verimli sonuçlar oluşturduğuna da dikkat çeken Tuğsuz, sektörün en büyük ihtiyacının bilinçli ve eğitimli çalışanlar olduğunu belirtti. Turizm sektöründe eğitimle ilgili her türlü projeye destek vereceklerini de belirten Evren Tuğsuz, "Turizm sektöründe eğitimin kalitesini ve çevre duyarlılığını güçlendirmeyi hedefleyen TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi), Türkiye çapında 4.000'in üzerinde turizm işletmesi, sektör çalışanları, ilgili meslek odaları, sendikalar, sivil toplum örgütleri ve üniversitelere doğrudan ulaşmaktadır" diye konuştu.

Dünyanın hiçbir kentinin sahip olmadığı kadar zenginliğe sahip olan Gaziantep'in turizm alanındaki kaderinin değiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Tuğsuz, Gaziantep'in bir sanayi kenti olduğu kadar, kültür ve sanat kenti olduğunun da altını çizerek hiçbir kente nasip olmayan önemli bir mutfağa da sahip olduğunu ifade etti. Gaziantep'te özellikle fuar turizmi, kongre turizmi, inanç turizmi, gastronomi turizmi gibi gelir getirici organizasyonların yapılması gerektiğini de vurgulayan Evren Tuğsuz bundan sonraki süreçte sağlanan siyasi iradenin kent, bölge ve ülke tanıtımına ağırlık vermesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Yerel yönetimler, STK ve turizm işletmelerinin aynı potada koordineli olarak çalışarak Gaziantep'i çeşitli yönleriyle dünya gündemine taşıması gerektiğini ve vurgulayan Tuğsuz turizm yatırımcılarının daha fazla kaybedecek zamanı olmadığını, acil bir turizm seferberliği ilan edilmesi gerektiğini de belirtti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Turizm için seferberlik zamanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turizm için seferberlik zamanı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   12:27
  • İkindi
   15:08
  • Akşam
   17:26
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı