İZMİR HABERLERİ

Turizm eylem planı Çeşmeli turizmcileri sevindirdi

AA / Denizhan Güzel
25.02.2016 - 11:21Son Güncelleme :

- ÇEŞTOB Başkanı Öncel: "Plandaki teşvikler Antalya’da bulunan büyük 5 yıldızlı otellerin menfaatlerine uygun açıklamalardı. Bizim yadırgadığımız, küçük otellerin turizme hizmet ettikleri unutulmuş"

AA / Denizhan Güzel

İZMİR (AA) - Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı "Turizm Eylem Planı"ndaki bazı politikaların büyük işletmelere yönelik hazırlandığını, küçük işletmelerin unutulduğunu savundu.

Öncel, Turizm Eylem Planı'nıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, planın turizmcilere umudun yanında bazı umutsuzlukları da getirdiğini belirtti.

Plandaki teşviklerin daha çok Antalya’da bulunan 5 yıldızlı otellerin menfaatlerine uygun olduğunu savunan Öncel, "Bizim yadırgadığımız küçük otellerin turizme hizmet ettikleri unutulmuş. Turizme tahsisli otellerin dışında tesisler de olduğunu vurgulamak lazım" dedi.

Turizme sağlanan teşviklerin sektörü memnun ettiğini belirten Öncel, şunları kaydetti:

"Sektörün hatırlanması bizleri son derece memnun etti. Çeşme olarak baktığımızda ise bu açıklamaların iki maddesinden ilçemiz yararlanır. Bu açıklamada genellikle acentalara ve büyük oteller düşünülerek yapılmış. Bizim isteklerimiz arasında çalışan personelimizin SGK ve mutasar vergi konusunda kolaylık gösterilmesi. Otel yenileme projelerinde destek çalışmalarının olması gerekiyor. Otelcilerin kullandığı kredi bazında kolaylıklar gösterilmesi gerekli. Çeşme’ye yurtdışından çok fazla turist gelmediği için Eximbank kredilerinden faydalanan işletme sayısı çok az."

Öncel, artan yolcu, feribot trafiği ve kruvaziyer seferleri nedeniyle Çeşme'de yaz aylarında araç yoğunluğu yaşandığına işaret ederek, liman yakınlarına otopark yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Turizm eylem planı Çeşmeli turizmcileri sevindirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 11 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turizm eylem planı Çeşmeli turizmcileri sevindirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı