ANTALYA HABERLERİ

Turizm Eğitimi Almak İsteyen Öğrencilerin İlk Tercihi AÜ Turizm Fakültesi Oldu

IHA
29.07.2015 - 14:46Son Güncelleme :

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TURİZM FAKÜLTESİ, TURİZM EĞİTİMİ ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİN İLK TERCİHİ OLDU.

IHA

2015 yılı merkezi yerleştirme ile öğrenci alan yükseköğretim lisans programları arasında turizm eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’ne ait programlar oldu.
Konu ile ilgili açıklama yapan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Aksu, “ÖSYM yerleştirme kılavuzu incelendiğinde devlet üniversiteleri içerisinde aynı puan türünden öğrenci kabul eden turizm programları arasında Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’ne ait tüm programların ilk sıralarda yer aldığı görülüyor. Bu üniversitemiz adına çok sevindirici. Yetkin akademik kadromuz, uygulamaya verdiğimiz önem, sektörle olan sıkı diyaloğumuz öğrencilerin bizi tercih etmesindeki en önemli nedenlerdir” dedi.
Antalya gibi bir turizm şehrinde okumanın, öğrenciler için büyük avantaj olduğunun da altını çizen Prof. Dr. Aksu, şunları söyledi:
“Fakülte olarak, öğrencilerin sektörle iç içe eğitim almaları için özveri gösteriyoruz. Turizm alanında önemli isimlerle yıl içinde sık sık ortak çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar sayesinde öğrencilerimiz henüz mezun olmadan sektörü tanıma fırsatı buluyor ve iş bulmakta zorluk çekmiyor. Bütün bu özelliklerde fakültemizin en çok tercih edilen turizm fakültesi olmasını sağlıyor.”
Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tahir Albayrak da, turizm eğitimi almak için Akdeniz Üniversitesi’ni tercih eden tüm öğrencileri tebrik ettiğini söyleyerek, “Geleceğiniz adına çok doğru bir tercih yaptınız. Fakültemizde eğitim aldığınız sürecin en verimli şekilde geçmesi için akademik ve idari kadromuzla hep yanınızda olacağız. Eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Turizm Eğitimi Almak İsteyen Öğrencilerin İlk Tercihi AÜ Turizm Fakültesi Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turizm Eğitimi Almak İsteyen Öğrencilerin İlk Tercihi AÜ Turizm Fakültesi Oldu haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:20
  • Yatsı
   19:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı