MUĞLA HABERLERİ

Turizm Bölgeleri Okul Açılışının Ertelenmesini İstiyor

IHA
18.08.2015 - 13:21Son Güncelleme :
Turizm Bölgeleri Okul Açılışının Ertelenmesini İstiyor
IHA

Yurt dışından Türkiye’ye beklenen turistlerin çeşitli nedenlerle gelmemeleri bu turistlerin yerine iç turizmi canlandırmak amacıyla okulların açılış tarihinin bir hafta ertelenmesi için Muğla’nın Fethiye, Marmaris ve Bodrum Belediye Başkanları Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür Ve Turizm Bakanlığına ortak çağrıda bulundu.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve Marmaris Belediye Başkanı M. Ali Acar ortak bir basın açıklaması hazırladı. 3 belediye başkanı bu açıklamayı Fethiye’de birlikte yapmak isterken Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon’un babasının vefatı nedeniyle açıklamayı Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay gerçekleştirdi. Atay belediye başkanlarının bir araya gelerek bölgenin turizm alt yapı sorunlarını belirleyip çözme ve ortak hareket etme konusunda bundan sonra her ay toplanacaklar diyerek “çeşitli nedenlerle Türkiye’ye beklenen turistler gelmeyince turizmdeki açığın iç turizmle kapatılması kararlaştırılmıştır. Ayrıca 2016 yılı hazırlıkları bakanlık ve işletmelerin önlemlerini bugünden almalarıyla sağlanabilecektir. Belediye başkanları bu konuda da görüşlerini belirtmişlerdir. Aldıkları kararı öncelikle aynen okuyorum.” dedi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve Marmaris Belediye Başkanı M. Ali Acar’ın ortak basın açıklamasında “ Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinin sınırları içinde barındıran çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Bizler Bodrum, Fethiye ve Marmaris belediye başkanları bir araya gelerek “turizm Değerlendirme toplantısı yaptık. Bu toplantı da bölgemiz turizmini olumsuz etkileyen unsurların değerlendirilmesini, bu sezonda turist sayısındaki düşüşleri önlenebilmesi için gerekli tedbirleri, yapabileceğimiz ortak tanıtım çalışmalarını, bundan sonra düzenli toplanarak bölgemizdeki turizm potansiyelinin gelişmesi için iş ve güç birliği yapma kararı aldık. Bu birlikteliğin ilk etkinliği olarak da hem milli eğitim bakanlığımıza hem kültür ve turizm bakanlığımıza ortak bir çağrıda bulunarak okulların açılış tarihinin bir hafta ertelenmesini istiyoruz ’denilerek ‘2015–2016 öğretim yılı için okullar 14 Eylül 2015 günü açılacak. Bir hafta sonra ise kurban bayramı haftası başlayacak. Bu durumun çocuklarımızın motivasyonu ve konsantrasyonunu olumsuz etkileyeceğini, hem de daha öğretim yılı başlamadan tatile girerek eğitimin sekteye uğrayacağını düşünüyoruz. Bu tür bir kararın aynı zamanda iç turizmimiz ve ekonomimizi çok olumlu etkileyeceği, olumsuz geçen ve büyük kayıplar yaşayan turizm işletmelerinin kısmen yaralarının sarılacağını, aileler içinde önceden tatillerini planlama fırsatını düşünerek okulların açılış tarihinin kurban bayramından sonraya bırakılmasını talep ediyoruz.Bunun bir an önce açıklanmasının, gerek okula hazırlık,gerekse tatil planlaması bakımından sayısız yararları olacaktır.Bu talebimizin olumlu değerlendirilmesini saygılarımızla arz ederiz” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Turizm Bölgeleri Okul Açılışının Ertelenmesini İstiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turizm Bölgeleri Okul Açılışının Ertelenmesini İstiyor haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ağustos 2019, Pazartesi
 • İmsak
  04:51
 • Güneş
  06:19
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:59
 • Akşam
  20:02
 • Yatsı
  21:24
Sayfa Başı