Gündem Haberleri

  Turistler sıcaktan korktu

  Ender TÜRKKAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  24.07.2007 - 17:10 | Son Güncelleme:

  AİDA Cara adlı yolcu gemisiyle Marmaris'e gelen turistlerin çoğunluğu, çöl sıcaklarından korunmak amacıyla gemiden inmedi.

  Yunanistan'ın Heraklion Kentinden geldiği ve içerisinde 350 mürettebat ile çoğunluğu Alman 1050 yolcusu bulunduğu belirtilen ‘Aida Cara’ adlı İtalyan bayraklı yolcu gemisi, bugün saat 13.00'te Marmaris Limanı'na demirledi. Ancak, yolcuların büyük bölümü aradan saatler geçmesine rağmen gemiden inmedi. Bunun sebebinin gölgede 43 dereceye ulaşan, güneş altında ise 60 dereceye yakın hissedilen hava sıcaklığının olduğu belirtildi.

  Turistlerin, sıcaktan korunmak amacıyla daha çok klimalı kameralarında, gemideki havuz başında ya da güvertedeki restoranlarda vakit geçirdikten sonra akşam saatlerinde ilçe merkezine gitmeyi planladıkları öğrenildi. Yolcuların büyük kısmının gemiden inmemesi, esnafı da üzdü. Gemi yoluyla gelen turistlerin uğrak noktalarından Yat Limanı ve çarşı tenha bir gün geçirdi.

  193.3 metre boyunda, 27.6 metre enindeki 38 bin 557 grostonluk lüks ‘Aida Cara’nın bu gece Marmaris Limanı'nda konaklayacağı, yarın öğlen saatlerinde Güney Kıbrıs'ın Limasol kentine gitmek üzere demir alacağı bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı