Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Turistler 'oksijen bar'ı sevdi

  İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA)
  15 Mayıs 2011 - 12:44Son Güncelleme : 15 Mayıs 2011 - 12:48

  ANTALYA’da yeni turizm sezonuna hazırlanan turistik işletmeler, animasyon şovların yanı sıra, müşterilerine verdikleri özel hizmetlerle dikkat çekiyor. Aqualand Su Parkı’nda havuz kenarına kurulan oksijen bar, turistlerden büyük ilgi görüyor.

  ANTALYA'DA OKSİJEN BAR MODASI / FOTO GALERİ

  Çilek, elma ve limon kokulu oksijenin, stresi ve günün yorgunluğunu giderdiğine inanılıyor. Yüzde 95’i oksijen olan uygulama 10 dakika boyunca solunuyor. Buruna takılan hortumlardan solunan oksijenin, yaz sıcağında etkisini artırdığı belirtiliyor. Aşırı sıcak nedeniyle vücudun daha çok oksijene ihtiyaç duyduğunu kaydeden işletme yetkilileri, 10 dakika süresince solunan oksijenin vücudu güçlendirdiğini, rahatlattığını ve sakinleştirdiğini söylüyor. Rengarenk kavanozlardaki kokulu oksijeni soluyan turistler ise keyifli bir tecrübe olduğunu belirtiyor.

  UZMANLARDAN UYARI

  Göğüs hastalıkları uzmanları ise çok fazla oksijenin ciğere ters etkisi olduğunu belirtiyor. Bir insanın yüzde 100’e yakın oksijeni uzun süre soluyamayacağını belirten uçzmanlar, solursa ciğerlerde geriye dönüşü olmayan yıkıma yol açabileceğini belirtiyor. Oksijen barların fiziksel faydası olduğuna dair bilimsel bir veri olmadığını kaydeden uzmanlar, günde 10 dakika oksijen alımının zararı olmasa da tıbben kanıtlanmış bir etkisi, yararı da olmadığını belirtiyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı