Gündem Haberleri

  Turiste rezil olduk

  Hürriyet Haber
  07.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya Kalekapısı'nda bir türlü bitirilemeyen altyapı çalışmaları yüzünden bütün semt köstebek yuvasına döndü.

  ANTALYA'nın en gözde semtlerinden Kalekapısı'ndan başlayıp Güllük'e kadar uzanan bölgede bir türlü bitirilemeyen altyapı çalışmaları turistleri canından bezdirdi. Köstebek yuvasına dönen kaldırımlarda yürümekte zorluk çeken turistler, ‘‘Turistik bir kentte böyle manzaraların görülmesi üzücü. Bu mantaliteyi anlamakta güçlük çekiyoruz’’ dedi.

  KUM TEPELİ

  Sezonun başlamasına rağmen bölgede yığılı kum ve çakıl tümsekleri yüzünden cambazlık yaptıklarını söyleyen Antalyalılar ise ‘‘Cumhuriyet Meydanı'na kadar olan bölüm iş makineleriyle dolu. Burada her an kaza olabilir. Bütün kış durdular durdular bu mevsimde çalışmaya başladılar. Hadi biz alıştık. Ama turistlere ayıp oluyor’’ diye konuştular.

  TRAFİK FELÇ

  Yoğun trafiğin sosyal yaşamı felç ettiğini belirten bölge sakinleri şikayetlerini şöyle dile getirdiler: ‘‘Ses ve görüntü kirliliği en yüksek boyutta, Klakson sesinden evimizde duramıyoruz. Yol çalışmalarının artık bitirilmesini istiyoruz. Araç içlerinde saatlerce beklemekten bıktık usandık. Artık normal günlük yaşama dönmek istiyoruz.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı