Gündem Haberleri

  Turhan Çömez, düşünce kuruluşu kuruyor

  ANKA
  16.07.2007 - 09:58 | Son Güncelleme:

  AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, "siyaset üstü" bir düşünce kuruluşu oluşturmak için çalışmalara başlattıklarını açıkladı.

  Milletvekili adayı olmayan fakat Türkiye'nin çeşitli bölgelerine geziler düzenleyerek vatandaşlarla sohbetler düzenleyen Çömez, gönüllü hizmet verecek bir düşünce kuruluşu için çalışmalarının başladığını belirtti.

  Turhan Çömez, kurulma çalışmaları devam eden düşünce kuruluşunun üyelerinin Türkiye'nin farklı bölgelerinden ve farklı deneyimlere sahip kişiler olduğunu söyledi. "Türkiye'nin sorunları ve çözümleri ile ilgili araştırmalar yapmayı ve kamuoyu ile paylaşmayı planlıyoruz" diyen Çömez, kuruluşun Türkiye için siyaset üreteceğini ama siyaset üstü çalışacağını ifade etti.

  Kuruluşta, farklı görüşlere sahip insanların gönüllü olarak çalışacağını belirten Çömez, çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

  "Türkiye'de belki de ilk olacak bu gönüllü düşünce kuruluşunun, önemli hizmetler ortaya koyacağına inanıyorum. Bu çerçevede Türkiye'nin değişik bölgelerini ve sınır komşusu ülkeleri arkadaşlarımızla gezmeye başlayacağız. Sorunları yerinde görüp, analizler yapacağız, raporlar hazırlayacağız ve ülkemizin hizmetine sunacağız."

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı