MUĞLA HABERLERİ

Turgutreis yaza hazırlanıyor

DHA
30.03.2016 - 13:36Son Güncelleme :
DHA

BODRUM'un Turgutreis Mahallesi Şevket Sabancı Caddesi'nde turizm sezonu öncesinde kaçak yapılaşmalar yok edilerek sahil düzenleniyor.
Bodrum Belediyesi Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü işbirliğinde Turgutreis Mahallesi Şevket Sabancı Caddesi Beşinci Kısım sahil yolu yapım çalışmaları turizm sezonu öncesinde hızlandırıldı. 7123 Sokak ile Akardere arasında kalan sahil boyunca yapılan çalışmaların ilk etabında kaçak yapılaşmalar yok edilerek sahildeki alanlar daha düzenli hale getirildi. Yenileme çalışmaları ile 350 metre bisiklet ve yürüyüş yolu yapılarak Şevket Sabancı Caddesi ile Kadıkalesi Meydanı'nın birbirine bağlanması planlanıyor. Ayrıca sulama alt yapı sistemleri oluşturularak peyzaj çalışmalarının ilk etabı da tamamlanıyor. Dere ağzına 10 metre genişliğinde köprü yapımının tamamlanması ile bölge halkının dere kapatılmadan rahat yürüyüş yapabilmesi sağlanacak. Bu çalışmalar kapsamında bölgeye 2 bin metrekare bulvar taşı, bin 200 metre ise bordür taşı döşenecek. Dört yüz metre uzunluğunda yağmur oluğu yapılarak yağmur sularının çevreye zarar vermesi de önlenmiş oldu. 3 yüz 80 metre taş duvar örülmesi ile 1120 metrekare beton dökülmesi işlemi yapıldı. Caddeye, toplamda 20 aydınlatma direği takılarak sahil boyunun akşamları kullanımı da kolaylaştı. Zemini hazır hale getirilen alanlarda proje çerçevesinde oluşturulacak yeşil alanların yanı sıra çocuk parkı da yapılarak çocukların aktif vakit geçirebilecekleri güvenli alanlar oluşturulacak.

Nilüfer DEMİR / BODRUM, (DHA)

FOTOĞRAF

 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Turgutreis yaza hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turgutreis yaza hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı