MANİSA HABERLERİ

Turgutlu’da Gençlik Ve Kültür Merkezi Tamamlandı

IHA
02.08.2015 - 18:39Son Güncelleme :

TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI TURGAY ŞİRİN, İNŞAATI TAMAMLANAN GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

IHA

Turgutlu Belediyesi tarafından inşa ettirilen gençlik ve kültür merkezi tamamlandı.
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Bölükbaşıoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinasyon Merkezi Müdürü İbrahim Kutar ve Fen İşleri Müdürü Yasemin Özay Sungur ile birlikte inşaatı tamamlanan gençlik ve kültür merkezinde incelemelerde bulundu. Merkez hakkında bilgi veren Başkan Şirin, “Hatırlanacağı gibi, inşaatın tamamlanması adına belediye meclisimizin kararı ile İller Bankası’ndan kredi almıştık ve belirlenen takvim içerisinde inşaat nihayete erdi. Merkezimizde birçok etkinliğin yapılabileceği alanlar bulunuyor. Bodrum, zemin kat ve üzerinde 5 kattan oluşan bina, toplam 3044 metrekare alandan oluşuyor. Binanın zemin katında lobi, danışma, yönetim ve sergi salonu; 1. katta kafeterya ile okuma salonu; 2, 3 ve 4. katlarda toplam 15 adet derslik; 5. katta ise 220 kişilik konferans salonu ve fuaye alanı bulunuyor” dedi.
15 ADET DERSLİKTE KURSLAR GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Gençlik ve kültür merkezinde farklı alanlarda kursların düzenleneceğini söyleyen Başkan Şirin, “Merkez, gerek Turgutlu Belediyesi, gerekse Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek kültürel etkinliklere ve MABEM kurslarına ev sahipliği yapacak. Toplam 15 adet derslik bulunan binadaki dersliklerden 3 tanesi, çeşitli koroların eğitim çalışmalarını sürdürebileceği, halk oyunları ekiplerinin gösterilerine rahatlıkla hazırlık yapabileceği büyüklükte ve bu derslikler aynı zamanda konferans salonundakilere göre daha küçük çaplı etkinliklerin, toplantıların yapılabileceği mekânlar olarak da kullanılabilecek. Diğer dersliklerde çeşitli kurs faaliyetleri ile meslekî eğitim çalışmaları gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Turgutlu’da Gençlik Ve Kültür Merkezi Tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turgutlu’da Gençlik Ve Kültür Merkezi Tamamlandı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı