« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Yeter ki kazan!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

FENERBAHÇE, dün akşam iyi futbol oynamadı. Maçtan çıktık, arabamıza doğru gidiyoruz, taraftarların bir kısmı galibiyetin keyfini çıkarırken, bir kısmının suratı da bir karış asıktı.

Bir iki tanesini çevirdim, ‘‘Maçı 3-1 kazandınız. İyi oynamadınız ama 3 puana mutlu olmazlısınız’’ dedim. Eşi ile birlikte maça gelen bir Fenerbahçeli taraftar bana döndü; ‘‘Turgay abi, tabii ki galibiyet galibiyettir. Ancaak, 7 haftadır biz Fenerbahçe'nin maçlarını diken üstünde izliyoruz. Bize bu takım ileriki maçlar için umut vermiyor. Üzüntümüz ondan’’ dedi.

Haklıydı... Eğer Yozgatspor, oyunun başında yakaladığı kaçırması atmaktan daha zor olan 3 adet yüzde yüz pozisyonu gole çevirse, Fenerbahçe Stadı'na kabus çökecekti.

Ama futbol bu. Yozgatspor santrofu Mustafa, boş kaleye golü atamıyor, ama varyete yapıp arkadaşlarına topuk pası veriyor. İşte bizim futbolcularımızın en önemli eksiği. Ciddiyetsizlik ve laubalilik.

BRAVO ANDERSSON

Fenerbahçe'nin orta sahası çok ama çok zayıf. Yozgatsopr bu alanı elini kolunu sallaya sallaya, küçük küçük ayağa paslarla öyle rahat geçti ki gözlerime inanamadım.

Bu alanı sanki rakip yokmuş gibi rahatlıkla kullandılar ve Fenerbahçe kalesine yüklendikçe yüklendiler. Fenerbahçe defansında, özelikle Ogün inanılmaz hatalar yaptı. Formundan çok çok uzak olan Abdullah da. Rapajiç'in fizik gücü hiç yok. Bir tek Andersson. 40 yıllık Fenerbahçeli gibi yüreğini de ortaya koydu. Hem defansa geldi, hem olmayan orta sahadan rakipten top kapmaya çalıştı. Hem de attığı golle Fenerbahçelilerin yüreğine su serpti. Bravo Andersson'a.

Eğer Fenerbahçe defansı ve orta sahası lige yeni çıkmış Yozgatspor karşısında, böyle ortadan siliniyorsa, Fenerbahçeli ailenin söylediğine ben de katıllıyorum.

Fenerbahçe için ileriye umutlu bakmak çok zor.


Bunları da Beğenebilirsiniz