Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Yasin’e dikkat

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Galatasaray, şampiyon kadrosuyla maça başladı.. Doğrusu da oydu. Fatih'in ilk maçında geçen yıl büyük emeklerle şampiyonluğu kazanmış takımıyla maça başlaması çok doğaldı. Kendisini bu düşüncesinden dolayı da kutlamak isterim. Galatasaray, oyunun tamamında Beşiktaş yarı sahasında oynadı. Ancaaak, yüzde yüz golleri kaçıran taraf Beşiktaş oldu. Özellikle de 7 numaralı formayla görev yapan Atilla.. İlk yarıda 1, ikinci yarıda 2 pozisyonda, boş kaleye topu atamadı. Galatasaray orta sahasında Tugay oyuna çok iyi başladı. Ama ne oldu bilemiyorum tabii, ikinci 45 dakikanın ortalarına doğru, hakemden kırmızı kart gördü. Herhalde hakemle yanlış bir konuşması var. Neyse... Benim için önemli olan yenilerdi. Zaten eskileri biliyoruz, başarılarına da hep şahit olduk. Sağ tarafta görev yapan Emrah bence hücumda iyi. Sağ kulvarda çabuk rakip kaleye iniyor. Ancak aynı görevini defansa dönüşte yapıyor mu, diye sorarsanız ‘‘Hayır’’ derim. Saffet topla çok oynuyor. Zaten İstanbulspor'daki en büyük hatası da oydu. Benden ona ağabey tavsiyesi, Fatih bu tarz oyunu sevmez. Zaten hiç kimse sevmez. Eğer kendisini, tek pas oynamaya alıştırmazsa Galatasaray'a geldiğine pişman olur.

BU NASIL HAKEM

B.Hakan'a hiç pas gelmedi. Galatasaray'ın eski sağdan-soldan bindirmeleri hemen hemen hiç olmadı. Oyunun 75. dakikasına kadar doğru dürüst bir tek net pozisyonu yok ama Beşiktaş'ın tam 3 tane var.

Gelelim yazımın başlığına... Yasin ilk 45 dakikada Hagi ile beraber oynadı. Yani Hagi'yi markajla görevliydi. Hagi'nin başından ayrılmadı, ona top da oynatmadı. Hatta zaman zaman tatlı-sert faul de yaptı. Ancaak, topu kazandığı an hemen hücuma katılmayı da ihmal etmedi. İkinci 45 dakikada Hagi yoktu ancak sahanın her tarafına basan gene o gencecik, 19 yaşındaki Yasin'di... Bu çocuğa dikkat etmek lazım. Ben genelde Beşiktaş maçlarını izleyemiyorum. Ama özellikle onun için siyah beyazlı ekibin her maçına koşarak gideceğim. Ve onun daha iyi oynaması için dua edeceğim. Türk futbolunda böyle gençler kolay yetişmiyor. Hangi takımda olursa olsun ona sahip çıkmak lazım.

Gelelim maçın en berbat adamına yani hakem İsmet Cengiz'e... Galatasaray'ı 2 net penaltısını çalmadı. Arif'in Beşiktaş ceza sahası içerisinde biçilmesi ve buna penaltı çalınmaması izah edilemez. İkinci yarının başında gene bir Galatasaray atağında Fatih yere düşürüldü. Hakemden gene ses yok. Sonra da Beşiktaş, Galatasaray kalesi önünde gene yüzde yüz bir penaltı kazandı. Ayhan'ı hangi Galatasaraylı biçti bilemiyorum ama bu da penaltıydı. Hakem gene sahnede yok. Şimdi Hilmi Ok'a sormak isterim. Bu nasıl hakem sevgili Hilmi Ok.
Bunları da Beğenebilirsiniz