« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Ümit'e ayıp

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

GALATASARAY, Ankaragücü'nden daha iyi bir takım bu kesin. Dün akşam lig maçından daha iyi bir A.Gücü vardı sahada. Baidoo, N'Gobe, Mkhalele, bu üç Afrikalı da gerçekten iyi oyuncular. Birara ben İstanbul'da Mkhalele'yi hiç beğenmemiştim. Cılız, toptan korkan bir adamdı. Ama dün akşam o buzlu sahada fevkalade mücadele etti. İşin gerçeği şu, G.Saray ile başetmek zor. G.Saray defansı bir tek hata yaptı. Bülent, Taffarel'e bir geri pası verdi. Taffarel için çok rahat bir pozisyondu, bu topu tutabilirdi. Brezilyalı kaydı, top Saffet'in ayağına geldi. Kale bomboş. Saffet, kalenin 5-6 metre yakınında, ne beklersiniz? Saffet'in en basit bir vuruşuyla A.Gücü 1-0 öne geçecek. Ama o topu dışarı vurdu. Zaten A.Gücü'nün bundan başka pozisyonu da yok. Bir iki korner atışları var. Onları da Taffarel çıktı, armut toplar gibi topladı.

G.Saray'da işin püf noktası orta saha. Bu alanı G.Saray çok iyi muhafaza ediyor, rakibe hareket sahası vermiyor, kendi defansının ve kalecisinin üstüne döndürmüyor. Üstelik dün akşam Okan'ın dışındaki tüm orta saha oyuncuları, özellikle Emre ile Suat rakip kalede B.Hakan'ın yanında çabuk çoğaldılar. Ben dün akşam Sergen'i dikkatle izledim. Sergen'in kaçırdığı 3 net yüzde yüz gol pozisyonu var. Sergen gibi bir futbolcu, sol ayağına bu kadar hakim bir futbolcu, bu golleri kaçırır mı? Gazeteleri okuyun, ben de okuyacağım, B.Hakan eleştirilecek muhakkak. Onun Sergen'e verdiği üç tane yüzde yüz gol pozisyonundan, artı Hasan'ın golündeki asistinden kimse bahsetmeyecek. Zira işlerine gelmiyor. Onlar kendilerini B.Hakan'a endekslemişler. Hiç önemli değil evlat. Sen G.Saray'daki çizgini devam ettir. Sen benim ve futboldan anlayanlar için Avrupa'nın en iyi forvet oyuncususun B.Hakan.

BRAVO FATİH TERİM

Gelelim Fatih Terim'e. Her hafta yeni bir heyecan, her hafta yeni bir puan düellosu ve G.Saray burada kupadan da başı dik ayrılıyor. Futbolcuları övüyoruz yahut eleştiriyoruz. G.Saray'ın bu başarısında, her hafta yene yene sahadan galip ayrılmasında, bizim Terim'in hiç mi hakkı yok? Fatih seni yürekten kucaklıyorum, süper bir takım oluşturdun. G.Saray bir gün belki yenilecek. Ama inanıyorum ki o gün futbolun en şanssız günlerinden biri olacak.

Ha gelelim yazımın başlığı Ümit'e. Sana ayıp Ümit. Kenarda top toplayan çocuğun kafasına topu atmanı hiç yakıştırmadım. O gencecik evlat sana top yetiştiriyor. Hem de buzlu sahada donarak. Dün gece orta sahadan bahsederken dikkat et senden de hiç söz etmedim. Zira çok kötü oynadın. Ancaak, G.Saray'da bir yahut iki oyuncunun kötü oynaması ne temposunu bozuyor, ne de galibiyetine engel oluyor.

A.Gücü seyircisini de kutlamak isterim. Bir seyirci bu kadar küfürsüz, kendi takımlarını galibiyete iter. Onlara bravo diyorum. Keşke her takımın taraftarı A.Gücü taraftarı gibi olsa. O zaman tribünler inanıyorum ki, büyük bir olgunlukla ve dostlukla maç izleyecekler.


Bunları da Beğenebilirsiniz