Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Türkiye'nin takımı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

G.SARAY, dün akşam Arsenal karşısında müthiş kere müthiş oynadı. Bir Türk takımının UEFA Kupası finalinde rakibi Arsenal'e karşı böylesine futbolun her bakımından başabaş mücadele etmesi gerçekten ulus olarak göğsümüzü kabartmalı.

Bu yılki G.Saray Futbol Takımı'nın özellikle dış maçlarda oynadığı harika futbolla hep iftihar ettim. Ancak, dün akşam G.Saray bir başka oynadı. Rakip Arsenal, İngiliz futbolunun en köklü, en iyi ekiplerinden biri.

İşte bizim G.Sarayımız, bu Arsenal'e kök söktürdü, kök. Ve açık söyleyeyim, maç uzatmaya da gitmezdi. Arif'in ilk yarıda kaçırdığı inanılmaz gol fırsatı, öyle kolay kolay bir takıma nasip olmaz. İkinci yarının başlamasıyla B.Hakan'ın Arsenal'in sol yan direğinde patlayan şutu, oldu mu sana iki. İşte G.Saray bu kaçan iki golden sonra oyunda yine dengeyi kurdu. Bu arada rakip 5 numaralı oyuncusu Keown'un kale çizgisi içerisinde kaçırdığı bir gol var. Kalecimiz Taffarel maçın kahramanlarından biri. İlk 45 dakikada Overmars'ın çaprazdan da olsa nefis şutunu direğin dibinden bizim Taffarel kurtardı. İkinci uzatma dakikalarının hemen başında Taffarel'in bir başka kurtarışı daha var. Bravo Taffarel'e. Hem de sakatlanma pahasına.

NE YAPTIN HAGİ?

G.Saray, bir futbol takımı finalde ne yapması gerekiyorsa hepsini yaptı. İçlerinden herhangi bir oyuncuyu ayırıp, ‘‘Sen çok iyiydin, sen çok kötüydün’’ demek mümkün değil. Bu takım tümüyle ve kenarda duran Fatih Terim'i, Müfit'i, Bülent'i ve Eser'i ile alkışlanmalı, alkışlanmalı, alkışlanmalı... Bu güzel geceyi bizlere yaşatan G.Saray'ı yürekten kutluyorum. Sarı kırmızılı ekip artık ismini değiştirdi. Türkiye'nin takımı oldu.

Ve Hagi... Sahada en iyi oynayan oyunculardan biri de Hagi idi. Ama gereksiz yere rakibine öylesine sert girdi ki, hakemden kırmızı kart gördü. Yapma be Hagi.

Uzatmanın ikinci yarısı adeta bir kabus gibi geçti. Taffarel'in kurtarışları akıl alır gibi değil. G.Saray'ın kaçırdığı bir gol var. Dedim ya, sarı kırmızılı ekip dün akşam şaheserdi. Bu maçı videodan defalarca izlemek isterim. Bize bu büyük gururu ve sevinci yaşatıp tarih yazan tüm sarı kırmızılı futbollcuları ve başta da Fatih Terim'i yürekten kutluyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz