Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Süren- Hıncal ikilisi...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Süren ve Hıncal Uluç son günlerde güzel bir ikili oluşturdu. Hadi daha da açayım. Hıncal, açıkca Süren'in borazancılığını yapıyor. Geçtiğimiz günlerde AIG şirketi ile ilgili bir yazı yazmış. Hem de utanmadan... Yazının sonunda diyor ki, ‘‘Hiç kimse araştırıp sormuyor.’’

GALATASARAY Spor Kulübü Başkanı Faruk Süren'in, gerçek yüzünü sizlere anlatmaya çalışacağım. Başkan olduğu ilk günlerde, başkanlığı devraldığı Alp Yalman'ı, Futbol Federasyonu Genel Kurulu'ndan azletti. Bu da yetmedi, Sami Çölgeçen'i de buna ekledi. Bir süre sonra Alp Yalman, Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını koydu. Süren, Yalman'ın başkan olmaması için ne gerekiyorsa yaptı. Yani Süren, bugünkü Federasyon Başkanı'nı Türk Futbolu'na hediye etti.

Bitmedi. Özhan Canaydın, onun can arkadaşıydı. Canaydın, ‘‘Başkanlığa adaylığına koyan Süren'e ben kefilim’’ dedi. Süren, onu da yedi. Ve arkasından onu başkan yapan İnan Kıraç'a saldırdı. Ancak kayaya çarptı.

Şimdi de, kendisinin önüne fersah fersah geçen Fatih Terim'i ve Hakan Şükür'ü yok etti. Hem de öyle güzel yok etti ki, belirli bir kesim suçu bu ikiliye yükledi. UEFA Kupası gelecek diye susan Süren, kupa kazanıldıktan sonra kıskançlığını su yüzüne çıkardı. Galatasaray'ın 2 sembol ismini silmeye çalıştı. Ama Süren'in bu çabaları yetersiz, çünkü bu ikili G.Saray Spor Tarihi'ne övgüyle yazıldı.

YİNE AYNI TAKTİK

Yarın G.Saray Kulübü'nün Olağanüstü Genel Kurul'u var. Elinde Süper Kupa ile salona girecek. Neredeyse iki ayda bir topladığı genel kuruldan yine maddi destek isteyecek. Üstelik yine aynı taktikle, ‘‘Genel Kurul'dan yetki çıkmazsa, Jardel ve bir kaç futbolcuyu satar giderim’’ demiş bir gazeteye. Her Genel Kurul öncesi bu taktiği uygulamaya koyuyor. Daha önce de hatırlayın, ‘‘İstediklerimiz olmazsa, Terim gidecek’’ diyordu.

Süren ve Hıncal Uluç son günlerde güzel bir ikili oluşturdu. Hadi daha da açayım. Hıncal, açıkca Süren'in borazancılığını yapıyor. Geçtiğimiz günlerde AIG şirketi ile ilgili bir yazı yazmış. Hem de utanmadan... Yazının sonunda diyor ki, ‘‘Hiç kimse araştırıp sormuyor.’’

YANLIŞ BİLGİLER

Ayıp Hıncal ayıp. Eğer araştırmayan, sormayan biri varsa o sensin. Ben sana 2 ay önce, AIG'nin, G.Saray Spor Kulübü'nden istediği şartları göndermedim mi. Bu şartların Hayri Domaniç başkanlığındaki komisyon tarafından hazırlandığını, kabul edilemez olduğunu, AIG'nin bu taleplerinin, ortaklık ve işbirliği sözleşmesi değil, BİR TEFECİLİK VE SÖMÜRÜ DÜZENİ olduğunu okumadın mı? Yoksa sen şimdi, AIG'nin Türkiye Temsilcisi mi oldun? Kulaktan dolma yalan yanlış bilgilerle, Süren'in basın müşavirliğini yapma. Bunları gazetene yazıp, TV'ye konuşma. Hıncal Efendi, sen spor basınını yerin dibine sokuyorsun. Bu yazdıklarını bir daha oku. Sonra git aynaya bir bak. Kimin kimi, yerin dibine sokması gerektiğini çok rahat göreceksin.


Bunları da Beğenebilirsiniz