« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Soykırım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Geçen gün gazetede okudum. G.Saray'da iki üyeye 1'er ay hak mahrumiyeti cezası verilmiş. Haldun Üstünel ve Kerim Üstünel, Faruk Süren'e haraket ettikleri gerekçesiyle disiplin kuruluna verilmişler ve 1'er ay hak mahrumiyeti cezası alarak kulüpten uzaklaştırılmışlar.

Bu, gazete haberi. Ben olayın biraz dibini karıştırdım. Bakın size de anlatayım. Galatasaray'ın Gaziantepspor'la oynadığı şampiyonluk maçından sonra kupa, locada oturan Faruk Süren'e getirilir. O arada da bir kısım Galatasaraylı taraftar, Faruk Süren'i alkışlarken, diğerleri de herhalde B.Hakan'ın İtalya macerasındaki yanlış davranışlarından dolayı Faruk Süren'e küfür ederler, ‘‘Komisyoncu başkan’’ diye yuhalarlar.

SUÇUMUZ TERİM'İ ALKIŞLAMAK MI?

Ceza alan bu iki Galatasaraylı genç Üstünel'ler, ‘‘Bizim ağzımızdan Faruk Süren'le ilgili bir tek kelime çıkmadı. Bizler kendi grubumuzla birlikte Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutladık. Şampiyonlukta büyük hissesi olan Fatih Terim'i ve futbolcuları alkışladık. Herhalde suçumuz bu olmalı’’ diyorlar. Ama ne yazık ki, Faruk Süren'in Galatasaray Disiplin Kurulu'na göndermek istediği kişilerin klasikleşmiş değişmez şahitleri var. Ve sonunda bu iki pırıl pırıl Galatasaraylı cezaya çarptırılmış.

Tabii, olay burada bitmiyor. Üstünel'ler mahkemeye gidecekler ve haklarını arayacaklar. Benim üzerinde durmak istediğim şey şu. Son zamanlarda Faruk Süren, 8-10 tane şahit yandaşı ile haklı veya haksız Galatasaray kongre üyelerini disiplin kuruluna şikayet ediyor.. Tabii ki, disiplin kurulu da Galatasaray Spor Kulübü'nün başkanlık sandalyesine olan saygısından belirli cezalar veriyor. Galatasaray'da Faruk Süren'le birlikte yeni bir dönem daha başladı. Galatasaraylıları, Galatasaray'dan soğutmak. Onu tenkit edenleri korkutmak, ürkütmek. Daha anlamlı bir kelimeyle Galatasaray'da bir soykırım hareketine başlandı. Bu silah ters tepecek Süren. Ve o gün sen de yaptığın yanlışları anlayacaksın. Ama artık çok geç.

ZATİ SUNGUR DİRİLDİ

Geçen günkü yazımda Galatasaray'ın stat projesinin 120 milyon dolardan 90 milyon dolara nasıl indirildiğini sormuştum. Zira kaynak çok sağlamdı. Harika çocuk Sinan Kalpakçıoğlu haberi veriyordu: ‘‘Galatasaray stat projesini 90 milyon dolara çektik.’’ İyi güzel de kardeşim, bu nasıl oluştu? Eğer bu doğruysa, Galatasaray kongre üyelerine bu, mektupla anlatılmaz mı?

30 milyon dolar gibi bir fark ortaya çıkmışsa, fevkalade genel kurul yapılıp, üyelere bu anlatılmaz mı? Dikkat ediyorum, başta Süren, yönetim kurulu üyeleri, sağda solda konuşan Ali Dürüst, bu konuda suspuslar. Herhalde Zati Sungur dirildi, hokus pokusla 120'yi 90 yaptı.

Galatasaray'da Süren yönetiminde aklı başında Galatasaraylıların çok yakında hiç akılları kalmayacak. Ve ne yazık ki, Galatasaray kongre üyeleri film seyreder gibi seyretmeye devam ediyorlar. Ey Galatasaraylılar hayatta mısınız?CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler