Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Şimdilik bu kadar!..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Dün akşam özellikle gençlerden kurulu Beşiktaş'ı daha iyi buldum. İlhan, Savaş ve özellikle Yasin, Beşiktaş'ta uzun zamandır oynuyor gibi bir olgunluk içindeydiler. Bundan daha da mühimi, forvetteki Nihat ve Ertuğrul'un sergiledikleri oyundu. Kişiliklerine yeniden kavuşmuşlar. Nihat çok çabuk, Ertuğrul her an rakip kaleye dönük oynadı ve muvaffak oldu.

Her iki takım da defanslarında liberolu oynuyor. F.Bahçe geçen yıllardaki Uche ve Högh'lü defans şeklini tamamen bozmuş. O da liberoda zaman zaman Saffet'i denedi. Daha sonra da Saffet'i stopere çıkararak M.Yakın'ı libero oynattı. Anlaşılan bu yıl F.Bahçe defansını sağlam tutmak istiyor. Aynı uygulama Beşiktaş içinde geçerli. Schaffer, Hengen, Ali Eren ve sonradan oyuna giren Rahim, her zaman çift stoper ve liberolu oyunu tercih ettiler.

<ı>KALLİ'NİN SEÇİMİ İYİ

Beşiktaş'ın yabancıları Schaffer ve Hengen çok güçlü ve çok basit oynuyorlar. Kalli iyi adamları secmiş. Kaleci Shorunmu için bi şey diyemem. Ancak ben Fevzi gibi bir genç varken Beşiktaş'a yabancı kaleci tercih etmem.

F.Bahçe'de Abdullah formundan uzak. Rıdvan, Moldovan'ı çok beğendiğini söylüyor. Ama bu Moldovan, Fenerbahçe'de forma giyemez. Sergen iyi, Dimas şöyle böyle. Boliç bir iki pozisyon yakaladı, golü de atıyordu. Ancak Beşiktaş'ı direk kurtardı. Johnson güçlü ve ikili mücadelelerde rakibi yıldırıyor. Faydalı olacağı kesin. Moshoeu bir iki parladı, o kadar. Sonradan oyuna giren Tayfun sahada hiç yok. Rıdvan'ın elinde ‘‘Çok kaliteli oyuncu’’ var. Bu doğru ama şu anda ‘‘iyi bir takım’’ı var diyemem. Onları belirli bir düzene sokmak Rıdvan'ın görevi.

Haydi Rıdvan tüm Türkiye senden bunu bekliyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz