Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Şımarıklığın sonu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

GALATASARAY Futbol Takımı çok iyi bir çizgi yakaladı. Taraflı tarafsız herkes, Galatasaray Futbol Takımı'nın başarılarını öve öve bitiremedi. Bu alkışlarda da herkes çok haklıydı. Zira sarı kırımızılı ekip, hangi takımla sahaya çıkarsa çıksın, rakip kim olursa olsun, üstünlüğünü kabul ettirip, bugüne kadar her maçı kazandı, hem de çok iyi futbol oynayarak kazandı.

İlk alarm üç gün önce Antalyaspor karşılaşmasında Galatasaray için çaldı. Maç sonrası, aynen şunları yazdım ‘‘Sarı kırmızılı ekip. dün akşam 3 puan aldıysa defansının ve Hagi'nin sayesinde bunu başardı’’ dedim. Orta saha dökülmüş, Emre sahada yürümüş, Hasan forvette gol üstüne gol kaçırmıştı. Dün Antalyaspor maçının devamı oldu. Bir de üstelik, Popescu'nun oynamadığı defansta denge tamamen bozuldu. Pek fark edilmiyordu ama ben hatırlarsanız her maç sonrası Popescu'nun Galatasaray defansında fevkalade oynadığını ve çok iyi yönettiğini yazmaktan yılmadım. Galatasaray orta sahasını hep övdük, ‘‘Bülent, Emre, Suat Okan biyonik adamlar’’ dedik. Antalyaspor maçı, arkasından da dün akşamki maç, hepsinin pillerinin bittiği apaçık ortada. Ümit, oynamadığı için herhalde çok üzgün olmalı ki, kızgınlığını gazete sayfalarına getirdi. Ancak ona sormak lazım ‘‘Dün akşam ne yaptın, neredeydin sen Ümit?’’ demek lazım.

KESİN PENALTIYDI

Fatih'te öyle. Oynamayınca surat asıyor haklı olarak. O milli takımın direk oyuncusu Fatih, sen dün akşam çok kötü oynadın artı oyunun 51. dakikasında Denizlisporlu Levent'i ceza sahasında yıktın. Bu kesin penaltıydı. Bu penaltıyı vermeyen hakem, kendi kalesine golü atan Bülent'in kafasıyla Galatasaray golü olarak Denizlispor kalesine gireni de saymadı. Bu yüzde yüz bir goldü ve o anda da Galatasaray 2-1 öne geçiyordu. Bir hakem, 90 dakika içinde neticeye tesir edecek iki büyük hata yaparsa, şimdi siz Ali Aydın'a hakem diyebilir misiniz?

Ergün, sağ tarafta Arif bomboş, sol tarafta Hasan rakipsiz bekliyor. O ne yaptı biliyor musunuz? Kaleye vurdu. Tabii Lucescu'da az daha sahaya giriyordu. Tabii çok haklı olarak. Galatasaray'da şımarıklığın ucu Lucescu'ya ve yönetime kadar uzuyor. Sen Noel diye oyuncuları gönder, Popescu'ya Hagi'ye siz 3 sarı kartlısınız diye söyleme. Söylesen de onlar amdırmasın ve 4. sarı kartları alsınlar. Taffarel,'de Noel kafilesine katılıp gitsin. Bu nasıl bir Galatasaray yönetimi ve nasıl bir Lucescu'dur? Futbolda alay, şımarıklık olmaz. Olursa da dünkü gibi bir ders alınır. Ancak, bu çok acı bir ders ve giden 3 puan beyler. Şimdi Galatasaray yönetimine, Lucescu'ya ve ülkelerine giden yabancılara iyi Noeller. Hem de çok iyi Noeller.


Bunları da Beğenebilirsiniz