« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Scala şovu bırak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

ÇARŞAMBA akşamı Milan-Beşiktaş maçını dikkatle izledim. Beşiktaş oyuna gayet temkinli başladı. 35. dakikada bir de penaltı buldu. Büyük bir moraldir bu takım için. Ancak... İnanılmayacak defans hatalarından golleri yedi ve hiç birimizin beklemediği farklı bir mağlubiyet aldı. Ben bu yenilginin üzerinde fazla durmayacağım. Benim asıl üzerinde durmak istediğim olay başka.

Ben önce futbolcu olarak dünya kupası finallerine katıldım. Daha sonra G.Saray formasıyla Avrupa'da ve Türkiye'de saymakla bitmeyecek maçlar oynadım. Bu tam 19 yıl sürdü. Değişik antrenörlerle çalıştım. Daha sonra spor yazarlığım söz konusu oldu. Ve bugün de hayatımı Hürriyet Gazetesi'nde devam ettiriyorum. Son Dünya ve Avrupa Kupası finallerini gazetem adına izledim. Daha öncekileri de hiç ama hiç kaçırmadım.

Ben maç bitiminde kazanan ya da kaybeden bir takımın sahada kalıp antrenman yaptığına hiç ama hiç rastlamadım. Scala bir ilki gerçekleştirdi herhalde. Türkiye'ye geldiğinden beri Beşiktaş'ın maçı bitiyor, Scala sahaya çıkıyor ve Beşiktaşlı futbolcular idman yapıyor. Ben bunu değişik kişilere sordum. Olsa da olur, olmasa da olur dediler. Ancak olmasa psikolojik olarak daha fevkaledir diye ilave ettiler.

GERÇEKLE UĞRAŞ

Milan maçı sonrası, Milanlı futbolcular coşku içerisinde taraftarlarıyla sarmaş dolaş soyunma odasına giderken, yenik, kırık, morali bozulmuş, üzülmüş mahçubiyetten taraftarına bakmak dahi istemeyen siyah beyazlı futbolcular da soyunma odasına gitmek istedi. Bizim Scala geldi hepsini sahada topladı. Milanlı taraftarların protestolarıyla siyah beyazlı taraftarların üzgün ve donuk bakışları arasında idman yaptırdı.

Scala efendi. Futbolcu etten ve kemikten yaratılmıştır. Mağlubiyetten sonra soyunma odasına gitmek ister. Zira o saha, hakemin bitiş düdüğü ile birlikte kafasına yıkılır. Sen bunu anlamıyorsun. Türkiye'de bu ilk uygulama. Belki daha önceleri birileri yaptı ama hiç hatırlamıyorum. Sen maç sonrası antrenmandan ziyade hafta arasındaki idmanlarla Beşiktaş'ı maçlara en iyi şekilde hazırla ki, Milan maçındaki gibi perişan olmayalım.

Gel sen bu maç sonrası ŞOV'unu bırak...


Bunları da Beğenebilirsiniz