« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Rüştü ve Baliç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

F.BAHÇE'nin, Bursaspor ile oynadığı lig maçından önce, Bursaspor antrenörü Biyediç'in televizyondan bir konuşmasını dinledim. Çok akıllı konuştu. Dedi ki, ‘‘Biz şu anda bir çıkış içerisindeyiz ve puan cetvelinde de biraz dipteyiz. Fenerbahçe ile 2 maç oynayacağız. Ancak bizim için önemli olan lig maçıdır. Oradan puan almak zorundayız.’’ Biyediç, Fenerbahçe ile oynadığı ilk lig maçında arzuladığını aldı. Ancak, dün akşamki kupa maçında da Bursaspor çok iyi mücadele etti. Yani ‘‘Kupa maçları bizi ilgilendirmiyor’’ havasında değildi futbolcular. Oyunun başında 2 gol yemelerine rağmen, maçtan kopmadılar ve orta sahada Fenerbahçe'den çok daha iyi top kullandılar. Ayağa ve çabuk pasla oynadılar. Birçok gol pozisyonuna da girdiler. Ve benim gördüğüm kadarıyla ofsayttan gollerini de attılar. Bu golle maç 2-1 oldu.

İkinci 45 dakika, Fenerbahçe için son 5 dakikaya kadar tam bir kabus şeklinde geçti. Rüştü'yü kutluyorum. Her çıktığı yan topta başarılıydı. Top adeta ellerinde eridi. Hele bir keresinde, kornerden gelen topa Bursaspor'lu futbolcu nefis bir kafa vurdu. Ama dün akşam Rüştü, çok iyi bir gecesindeydi ve Fenerbahçe'nin tur atlamasında en büyük rolü oynadı. Hep böyle olmalısın Rüştü. Sen Avrupa'nın en iyi 3 kalecisinden bir tanesisin. Sakın bunu unutma. Andersson, oyundan çıkarılana kadar çok iyi oynadı. Son 5 dakikada oyuna giren genç Serhat, inanılmayacak 2 gol kaçırdı. Kaleci Şenol'un burnunun dibinden topları dışarı attı.

AYNI HATA TEKRARLANMADI

Mustafa, çok akıllı bir hareketle, lig maçındaki olayı bir daha yaşamamak için Baliç'i oyundan aldı, Uche'yi defansa soktu ve hava toplarında rakibe üstünlük sağlamak istedi. Bunda da başarılı oldu.

Dün akşam Fenerbahçe'nin gecesiydi ve turu geçti. Ben şimdi burada Bursaspor'lu seyircilere selenmek isterim. Kendilerini çok ayıpladım ve çok da üzüldüm. Kaptanları Ömer'e tempo ile, Baliç'in ayağını kırması için tezahüratta bulundular. Üstelik bu dakikalarca sürdü. Bu hareketi Bursaspor seyircisine yakıştırmak mümkün değil. Baliç, Burasspor'a çok iyi hizmet eden bir futbolcu. Kaldı ki, Bursaspor kulübüne 3-4 sene öncesinin 10 milyon dolarını da kazandırdı. O zaman Baliç'in suçu ne? Neden ayağı kırılsın? Hakem Tatlı çok iyi bir maç yönetti. Ancaaak, Bursaspor'un attığı golde ofsayt vardı ve yan hakem de bayrağını kaldırdı. Tatlı, bu pozisyonu televizyondan bir kere daha izlesin.


Bunları da Beğenebilirsiniz