Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Rüştü sağolsun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

HATIRLAYACAKSINIZ ben yazımın başlığını, yani ‘‘Rüştü sağolsun’’u Denizli-F.Bahçe maçından sonra da yazdım. F.Bahçe Zeman'ın gitmesinden sonra liberolu oynuyor, bu doğru. Zaten oynaması gereken de buydu. Ne hikmetse Zeman inat etti, sonunda hem F.Bahçe'yi mahvetti, hem de kendisi İtalya'nın yolunu tuttu. Ancaaak, F.Bahçe Turhan Sofuoğlu'nun antrenör olduğundan beri liberolu oynuyor. Ne varki liberolu oynamasına rağmen yine de F.Bahçe'nin kurtarıcısı defansı değil, kalecisi Rüştü. Dün akşam Kocaelispor karşısında yine müthiş gecelerinden birini yaşadı Rüştü. Karşı karşıya kaldığı 2-3 pozisyonda rakibine gol şansı vermedi. Yan toplarda, kornerlerde hiçbir hata yapmadı. Her topa müdahale etti, hatta topları tuttu. Aferin Rüştü. Bir kaleci takım arkadaşlarına ancak bu kadar destek olabilir, bu kadar yardım edebilir.

Haa şimdi diyeceksiniz ki, F.Bahçe'de Rüştü'ye yardım eden var mı? Evet var, o da Abdullah. 90 dakika var gücüyle çalıştı, bir sol tarafa gitti, bir sağ tarafa geldi. En sonunda o da ne yapacağını şaşırdı. Alpay o eski fizik gücünü kaybetmiş. Hava toplarında bile beline kadar gelen Kocaelisporlu futbolcuya zaman zaman mağlup oldu. Ogün çok sinirli ve gereksiz yere de bir sarı kart gördü. Saffet, libero oynuyor, ama... Onu siz değerlendirin. Dün akşam ben Kemalettin'e dikkat ettim. Zira F.Bahçe Beşiktaş'ı yendikten sonra TV kameralarına onu eleştirenler için çirkin sözler söyledi. Benim de Kemalettin'e söyleyeceğim bir iki laf var. Kemalettin sen futbolcusun, sahada oynamalısın, sahada konuşmalısın. TV karşısında konuş, sonra dünkü gibi Kocaelispor karşısında benden tam bir 0 numara al. Bu olmadı Kemalettin. Ne varsa yine Boliç'te var. Koşuyor, çırpınıyor, gol de atıyor. Ben dün akşam sahada Moldovan'ı görmedim. Ne yaptığını da anlamadım. Bir defa, galiba rakip defans hata yaptı, Moldovan'a bir ikinci golü atma şansı doğdu. Moldovan'ı araki bul.

Kocaelispor genç oyunculardan kurulu, ölümüne mücadele ettiler. Golü atan Cem Sinan ve defansta oynayan Orhan Ak geleceğin süper iki futbolcusu olacak. Kocaelispor'un golünde Cem Sinan'ın Rüştü ile karşı karşıya gelip aşırtma vuruşunu değme futbolcular yapamaz. Bu iki futbolcuya dikkat edin. Yalnız onlar da bir şeyler olmak için çok çalışmaları gerektiğini asla unutmasın.

Sahada bir de hakem vardı, ismi Murat Ilgaz. Bence hiç sahaya çıkmasaydı, yan hakemler yahut 4. hakem maçı yönetseydi, çok daha iyi olurdu. Çaldığı düdükler, göstermediği sarı kartlar oyunun içine etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz